Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy lehet a legjobban fénykép...

Hogy lehet a legjobban fényképeket scannelni?

Figyelt kérdés
Családi fotókat akarok digitalizálni, sokféle méret van. Próbáltam a scannerrel, különféle beállításokkal, a vége mindig az lett, hogy egyesével le kéne vágni a szélét, ami elég kényelmetlen. Van olyan scanner vagy olyan beállítás, ami felismeri a kép széleit, és ahhoz igazítja a digitális képet? Ha profi helyre vinném, ott hogy oldanák meg a digitalizálást?

2023. okt. 13. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha begyakorolod a munkafolyamatot, akkor menni fog mint a karikacsapás. Maga a szkennelés időigényesebb, mint a rá következő ellenőrzés, keretbe vágás és névadás.
2023. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen szkennert használtál, az én multifunkciós nyomtatóméba (Epson) akár 4 fényképet is betehetek és tudja a szélüket, nem kell vagdosni.
2023. okt. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2023. okt. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is egy olcsó Epsonom van, és a szoftverben van fotó mód, ami nagyon szépen felismeri a képek szélét és körbevágja.

Más kérdés hogy a színhelyesség nem tökéletes és még nem jöttem rá, hogyan kéne kalibrálni, ha lehet egyáltalán...

2023. okt. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ajánlom a google fotószkenner appját.

De persze csak ha valami normálisabb telefonod van aminek jó kamerája is van. 80ezres androidos vacak nem jó!

Be kell világítani szórt fénnyel a fotót és lehet szkennelni.

Senki nem mondta, hogy sok kép szkennelése könnyű és gyors. Sehol sem az. Fotós üzletben sem, csak nem te csinálod, ezért tűnik annak.

A szortírorzást, szerkesztést egyszeg kell megcsinálni. Ráérő idődben, esténként, híradó meg parlamenti közvetítés nézése közben megcsinálgatod. Tavaszra megleszel vele. Utána már csak nézegetni kell.

Biztonsági mentés legyen!!

2023. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
52%

25 éves, paralel portos, A4 lapszkennerhez is már olyan programot adtak Windows 98-ra, ami detektálta a lap széleit egy szaggatott vonallal és azt a részt rögtön le is lehetett szabni.

Érdekesség kedvéért ez a szkenner máig műkődőképes, nem sokat volt használva, de szükséghelyzetben mindig kisegített.

Csak kell hozzá egy alkalmas számítógép is. Win7 32 bit legfeljebb, ahol a driver még hajlandó működni.

2023. okt. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Kéne egy normális - ha nem is kalibrált, de - színhelyes monitor. Elég hülyén néz ki ha beállítgatod a képet, aztán átküldöd másnak az meg néz hogy mi ez a paca :D
2023. okt. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!