Melyik objektív lenne a legalkalmasabb portré fotózáshoz?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok rengeteget olvasok az utóbbi időben, de nyilván minden vélemény szubjektív. Illetve mindenki írja, hogy nézzek teszteket, de hol érdemes, kinek/kiknek a tesztjeit?

Lényeg sony a6000, portré fotózáshoz (otthon magamnak családtagokról, háziállatról stb...), mert egyenlőre azt érzem, a gyári objektív nem elég fényerős, gyakran életlen is a kép, de szerintem az a tudásom miatt.

Esetleg használtan melyiket érdemes vásárolni?


2023. nov. 4. 09:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ez esetleg jó lehet:

SONY FE 50mm F1.8?

2023. nov. 4. 09:15
 2/16 anonim ***** válasza:
50mm 1.8 tökéletes
2023. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50 mm az nem portréobjektív, torzítani fog. 70-nél kezdődnek és olyan 105ig mennek a portréobik. Ebben a gyújtótávolságban nézelődj.
2023. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: aps-c vázról van szó, a látószöge egy 75mm-es full frame vázra tekert objektívnek felel meg.

Plusz full frame sem az 50mm-es objektív torzít, hanem az, ha túl közel megy az ember a fotóalanyhoz. De létezik fél/egész alakos portré is, amihez eleve hátrébb kell állni, illetve fejportrénál is lehet hátrébb állni és vágni. De ismételten: a kérdező aps-c vázán még ez sem kell.

2023. nov. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
#3 ez megint egy olyan dolog hogy egyszer olvastál valamit a neten és gondolkodás nélkül mondod a betanult hülyeséget.
2023. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt olvastam, hogy szoroznom kell 1.5-el, de nem értem, hogy ha kifejezetten aps-c objektívet veszek, arra mért nem írják rá a felszorzott értéket?
2023. nov. 4. 16:59
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6 mert ez nem így működik.

Attól még hogy a szenzor kisebb, az objektív úgyanúgy 50mm marad.

2023. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Mojjo ***** válasza:
100%
@6: Azért, mert egy objektívre a valós, fizikai gyújtótávolságát írják rá. Hiszen az az az érték, ami fizikailag is egy létező paramétere az objektívnek. A felszorzott érték csak egy mankó, segítség az embereknek, hogy könnyebben össze tudják vetni, hogy a különféle formátumokra tekert objektívektől mire számíthatnak, itt pl. milyen látószögre. Valójában nem lesz 75mm a gyújtótáv, csak olyan látószöget ad, mintha 75mm-es objektívet tennél egy full frames vázra.
2023. nov. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
5 rendkívül neves fotóstól tanultam suliban, aki már a 70-es 80-as években filmsztárokat portréfotózott Hollywoodban.
2023. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mások lesznek az arányok.
2023. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!