Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Otthoni portréfotózáshoz...

Otthoni portréfotózáshoz milyen olcsó világítással lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok, ilyen 60x60-as softbox 10-15ezerért kezdésnek jó lehet? Fehér 15-20nm es szobáról lenne szó. Jelenleg még nappal is elég magasra kell húznom az isot és ezt szeretném csökkenteni, illetve kicsit játszani az árnyékokkal, fényekkel stb. Tehát gyakorolni!
nov. 17. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lógass fel két oldalra fehér lepedőt, mögé lámpát és kész a dyi szoftbox.

Meg van még pár ezer ötlet a youtubeon...

https://www.youtube.com/results?search_query=diy+softbox

nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is építettem kartonpapírból, alufóliából, meg fehér nejlonzacsiból softboxot. Teljesen jól használható volt quick&dirty megoldásnak


Viszont 2 probléma volt vele.

Nehézkes volt jól pozicionálni, mert nem volt rendes állványom hozzá, így aztán a szekrény ajtajára meg a polcra tudtam csak fölcsipeszelni - nem az ideális helyre.

Meg nagy helyet foglal használaton kívül, állandóan útban van.


A vége az lett, hogy rászántam a pénzt és vettem egy Jackal állvány+lámpa+softbox kombót. Ez azért jóval kezelhetőbb, meg összecsukható kicsire. Meg ezzel már ki lehet menni terepre.

nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!