Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vezetékes távkioldóhotz lehet...

Vezetékes távkioldóhotz lehet esetleg vásárolni valami átalakítós csatlakozót?

Figyelt kérdés

Adott egy canon eos 7d fényképezőgép meg adott nekem a régebbi gépemhez való tök egyszerű távkioldó ilyesmi mint a képen lévő [link] de a lényeg a csatlakozás ilyen rajta ami nem jó az 7d-hez esetleg ezt valami átalakítóval meg lehet csinálni vagy újat kell vennem?

Vagy most nézem,hogy elméletileg ilyen infrás cucc is működik a 7D-vel

[link]

Nem is gondoltam,hogy ilyet is tud mondjuk nekem kezdő kategóriás gépem volt előtte.Akkor lehet,hogy telefonról is lehet irányítani a fényképezőgépet?Mert az egyszerűbb lenne mert nem mindig kell a távkioldó csak ritkábban.



nov. 26. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ritkán kell, akkor a vezetékes a tuti. Abba nem kell elem.

Ha az infrás tetszik, akkor használd azt.

És a repertoár végéhez értünk. Lehet barkácsolni házilah bluetooth meg wifi megoldásokat, de a kérdésből az jött le nekem, hogy ez nem az erősséged.

nov. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 7D úgy emlékszem, ugyanazt az N3 csatlakozót használja, mint az összes komolyabb gép. Ehhez lehet kapni 2.5 és 3.5 jack dugós végű N3 kábelt is. A kérdés az, hogy a te távkioldódnak milyen csatlakozója van.

[link]


Na meg ha az N3 végű kábelen is jack dugó van, meg a távkioldód vége is dugó, akkor nehezebb a kettőt összekötni. Lehet kapni jack aljzat-jack aljzat kábelt, vagy akár vezeték nélküli toldó elemet is.

[link]


Az sem lehetetlen, hogy egyszerűen levágod az egyik dugót és ráforrasztasz vagy mással megcsináltatod, hogy ajlzatba tudd a másik kábelt bedugni.

Amikor én ilyet csináltattam mással, panaszkodtak, hogy valamilyen bevonata van a kábelnek, ezért nehéz forrasztani. Lehet, hogy jobban jársz a kész elemek kombinálásával.

dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2/


Igen nekem pont jack dugó van a kioldó végén.De lehet ha veszek egy toldót és ahhoz egy jack dugó összekötőt akkor már vehetek egy újat is ami kb 3000Ft

dec. 6. 14:30
 4/4 A kérdező kommentje:

1/


Hát a vezetékes azért előnyös mert a gép mögül is használható míg az infrás csak szemből.

dec. 6. 14:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!