Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőt választanát...

Melyik fényképezőt választanátok az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Eléggé kezdő vagyok, viszont nagyon jó áron tudnék most venni egyet az alábbi kitek közül, amit nem szeretnék elszalasztani.

Főként portré, táj/városfotó amire használnám, később videókészítésre is. Egy kis iránymutatásra lenne szükségem, melyiket válasszam/ne válasszam semmiképpen?


Nikon Z50 + DX 16-50mm

Nikon Z30 + DX 16-50mm + DX 50-250mm

Canon EOS M50 II + EF-M 18-150mm



nov. 28. 05:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Most nem nézem át a specifikációkat, amelyikban van HDR meg panoráma üzemmód. Ha mindkettőben van akkor még nézelődhetünk.
nov. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Z50 fókusz kezelése elég gyatra. A Z30 állítólag jobb, de ilyennel még nem fotóztam.

A 16-50-es kitobi egy kalap tőzeg.


A Canonhoz jelenleg elég kevés obi elérhető. De ennek ellenére inkább ezt választanám.


Ha még nem dőlt el, akkor a Sonykra is érdemes ránézni. A6300 volt nekem, nagyon szerettem. Azóta meg kihoztak az A3x00 sorozatból újabbakat is. Ezekhez obit is könnyű találni.

nov. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*A6x00 - csak elírtam.
nov. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Z30: nincs EVF, így számomra kuka.

Canon EF-M zsákutca lett, pár év után áttértek az RF-re, így kevés obi jelent meg hozzá. Adapterezzen, akinek hét anyja van.


Kizárásos alapon: Z50 + mellé a kitobi helyett valami.

nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:
A négyessel maximálisan egyetértek. A Canon abszolút felejtős, ha csak kicsit is hosszabb távon gondolkoznál. De egyébként a három közül leginkább egyiket sem választanám, hanem használtan valami értelmeset inkább.
nov. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár igaz, hogy a Canon nem viszi tovább az EF-M vonalat és így nincs nagy objektív választék, de ezek közül kezdőként én még mindig ezt választanám. Mondjuk újonnan, teljes áron biztos nem venném meg egyiket sem, de ha használtan, jó állapotban kedvező áron látnék egyet, első kamerának szerintem nem rossz. Arra tökéletes, hogy megtanuld rajta az alapokat, ha nem szereted meg annyira a fotózást, akkor arra is teljesen megfelel, hogy alkalmakkor meg nyaraláskor ezzel fotózz, ha meg komolyabban elkezd érdekelni, úgyis le fogod cserélni egy nem belépő szintűre. Elsőre szerintem nem érdemes sokat költeni kamerára, csak ha már fotózol egy ideje és biztos vagy benne, hogy érdekel és nem fogod megunni 1 hónap után.

Amúgy ismerek olyat, aki hivatásos fotós, de még mindig ott van a Canon M50-ese, mert kicsi, könnyű és utazó kamerának inkább ezt viszi. Meg azért is, mert ezt nem félti úgy :D

nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy az adapterezés, ami átlagos fizikai és szellemi képességek mellett már nem olyan fájdalmas, jó-e. Az első M modelleknél szörnyen lassú volt az élesreállítás.
dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!