Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Videózást és fényképezést...

Videózást és fényképezést zavaró eszközöket lehet már kereskedelmi forgalomban kapni? Inkább csak a videózást. Még két mondat ehhez lent.

Figyelt kérdés

Ha például egy színházi előadásról nem szeretnék, hogy felvételek készüljenek, vannak már berendezések, melyek némileg, vagy teljesen ellehetetlenítik a mobiltelefonok kameráinak (helyi) használatát?


Például (nem jut eszembe hirtelen másabb/jobb) adott X rádiuszú körben nem lesz tökéletes a felvétel hangja, vagy elmosódott, foltos(?) lesz az ott készült fényképek/videók képe, ilyesmik.



#színház #kamera #operett #zavarás #Fényképezés Megakadályozás #Videózás Ellehetetlenítés
dec. 13. 23:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azaz a kérdés az, hogy a mobiltelefonok (elég csupán a telefonok) videórögzítését torzító, vagy ellehetetlenítő eszközök kaphatóak-e már - azzal a feltétellel, hogy a teremben ki lenne írva több nyelven, hogy ne használják mobiljaikat, mert egyrészt tiltott, másrészt zavarni fogják a berendezések.
dec. 13. 23:07
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Függöny, például.
dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valami infravörös projektorra tudok gondolni ami működhet. Amúgy nem értem a problémát. Aki mobilos felvételen akarja megnezni egy operaházi darabot az amúgy sem venne jegyet rá….
dec. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tilos a kommunikációs eszközök szándékos zavarása, törvény tiltja. Helyedben nem próbálkoznék ilyesmivel.
dec. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Aki mobilos felvételen akarja megnézni egy operaházi darabot (színházit is?) az amúgy sem venne jegyet rá."


Vagyis szerinted (illetve: szerintetek is?) ha közlik a vendégsereggel, hogy ilyen helyen - az előadások alatt - nem engedélyezett a mobiltelefonok (főképp azok kameráinak) használata, legyen az operett színház, hagyományos-, vagy bábszínház, akkor az oda látogató felnőtt és gyereksereg (valószínűsíthetően) be fogja ezt az utasítást tartani és nem készítenek titokban videófelvételeket az aktuális előadásról?

dec. 13. 23:40
 6/12 anonim ***** válasza:

A fényképezőgép szerintem nem kommunikációs eszköz.

Amúgy van ilyen sál, fejkendő, ami a vakuk fényét úgy szórja, hogy nehéz értékelhető képet készíteni az arcról.

dec. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne legyél már fogalmatlan!!

A hangok miatt nem lehet mobilt használni, hogy ne zavarja az előadást.

Ahol azt írják tilos fényképet készíteni azt úgy értik, hogy professzionális eszközzel.

dec. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
Ahogy az utolsó válaszadó is írja itt főleg mások és az előadást megzavaró eszközök használata van tiltva, ill korlátozva. Nem azon rugóznak, hogy felveszed e az előadást hanem azon, hogy ezzel másokat zavarhatsz. Nagyon zavaró tud lenni ha egy előadáson az előtted ülők felemelt kézzel kalimpálnak a telefonjaikkal, kameráikkal, stb. Az sem szívderítő ha 10 percenként itt-ott megcsörren egy-egy telefon. A vakus fényképezők mindenkit zavarnak főleg az előadókat. Általában elég szokott lenni az ha udvariasan felkérik a közönséget az ilyen eszközök mellőzésére. Jogos nem jogos olyat is láttam már, hogy a gyerekre felügyelő pedagógus begyűjtötte a telókat.:D
dec. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én még soha nem láttam senkit színházi, vagy hasonló előadást fotózgatni vagy videózni, nem életszerű hogy valaki 3 órán át tartsa a telefont a kezében. Ha meg ezt teszi, szerintem 5-10 percen belül kiküldi a személyzet. Olyat már láttam hogy állványra teszi az ember a telefont, és végigveszi a teljes előadást, de az nem színházban volt, és meg volt beszélve az előadókkal, semmi bajuk nem volt vele, sőt még örültek is neki. Az állvány meg úgy volt elhelyezve, hogy senkit ne zavarjon.
dec. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kereskedelmi forgalomban biztos nincs ilyen eszköz. Talán valami katonai cég fejleszt ilyent és majd évtizedek múlva lesz elérhető verzió belőle. De még ez sem biztos, mert a mai háborúkban egy egyszerűbb lövészárkot ásni, meg álcahálót használni...

A mobilok elérhetőségét (wifi, mobil térerő) lehet blokkolni. De persze csak szugorú szabályok mellett és engedélyek birtokában.

Annál is inkább biztos vagyok benne hogy kamerablokkoló nincs, különben sok helyen alkalmaznák már és nem azt csinálnák hogy vagy be sem viheted a mobilt az adott helyre, vagy pedig kapsz rá egy olyan tokot ami takarja a kamerákat.

dec. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!