Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan kell drágakövet fotózni?

Hogyan kell drágakövet fotózni?

Figyelt kérdés

Fujifilm Finepix sl260-om van. Ami van még az egy fotóbox amiben felső kör-alakú ledes megvilágítás van. Azért vettem ezt a fényképezőgépet mert állítólag alkalmas drágakő fotózásra. Nagyon részletes képeket csinál meg minden de a kész képen mindig van valami gond. Sok ezer képet csináltam egy kőről nagyon sokféle beállítással de a legnagyobb gond a színekkel van. Fehér háttér, fehér fénnyel különböző beállításokon a háttér sárga vagy halvány rózsaszín de a kő színe megfelelő. A másik verzió hogy a kő színe kicsit sem hasonlít a valós színre, de cserébe fehér a háttér. Na nekem fehér háttér kell valós kő színnel.


Ezekkel a beállításokkal próbálkoztam:

Supermacro

ISO 100

F8.0

10-25 közötti záridő fényhez igazítva

Képminőség Fine

Fehéregyensúlynál pedig minden opciót kipróbáltam.


Hol rontom el vagy hogyan kellene ezt jól csinálni? Milyen beállításokkal kapok vállalható képeket?

Legszívesebben fel sem tettem volna a kérdést, de már a sokezredik kép után ez jutott csak ez jutott eszembe.

És igen jogos a kijelentés hogy ha nem értek hozzá akkor menjek fotóshoz. Ez lenne a legjobb de nekem úgy 400 kép kellene és ez nem lenne olcsó.


Ha valaki kisegítene akkor azt nagyon megköszönném!



jan. 22. 22:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Milyen CRI-je van a lámpának amit használsz?
jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A leírás szerint CRI 95.
jan. 22. 22:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
RGB-s a LED?
jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Fehényegyensúlyt állítsd be fix értékre! Ha lehet egyáltalán ilyent csinálni aon a gépen.
jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Gépen milyen Scene mód van beállítva? Minden okosság ki van kapcsolva (face detection, blink detection stb.)? FinePix color hova van állítva? White balance-nál próbáld a customot.

Egyébként ez a gép szerintem nem lesz erre alkalmas. Mert jobb lenne erre olyan ami tud raw-t.

jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

3.-nak: Igen RGB LED van benne.

4.-nek:Ezek a beállítások vannak: Auto, finom, árnyék, fluoreszcens fény 1-2-3, izzó. Melyik lenne a megfelelő?

jan. 22. 22:46
 7/19 A kérdező kommentje:
5.: Finepix színnél Dia és általánost is próbáltam. Face detection és a blink detection is ki van kapcsolva. És mi az a raw?
jan. 22. 22:48
 8/19 anonim ***** válasza:
RGB LED-et felejtsd el ilyenkor. Fehér nagy CRI-s LED-et keress megvilágításra.
jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Fehér egyensűlynál (ha manualba teszed a gépet ha jól értettem a doksit) van Custom azt használd. A Scene módot és a FinePix Colort próbáld végig. De ezzel a géppel esélytelen lesz.
jan. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom. Miért lenne esélytelen? Nagyon részletes szép képeket csinál 2-3 mm-es kövekről is. Csak a háttér sárga. Nem értek ehhez, lehet hogy igazad van, de nem hiszem el hogy ezt ne lehetne valahogy kijavítani rajta.
jan. 22. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!