Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Állat, főleg kutya, fotózásához szeretnék gépet vásárolni. A telefon nem opció, géppel szeretnék fotózni. Első körben használtan vennék. Büdzsében nem gondolkodtam, bármilyen ötletet meghallgatok. Persze azért nem 1 milliós gépre gondoltam... Mivel kezdő vagyok. Később aztán beruháznék komolyabb felszerelésre, ha úgy van, de szerintem egy kezdőnek nincs szüksége profi gépre.

jan. 29. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:

"szerintem"

Ha határozott véleményed van, minek teszel fel itt kérdéseket?

Mozgásos kutyaképekről volna szó?

jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Annyira bírom ezeket a kérdéseket…

Nagyon tág fogalom az állat- és kutyafotózás.

jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsőre bármilyen cserélhető objektíves fényképezőgép, rá valami univerzálisabb zoom. Pl. Canonnál 18-135mm, Nikonnál 18-140 stb.


Aztán majd látod, hogy milyen irányba mész el (portré vagy vad/sportfotó jellegű)

jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kiegészítem a kérdésemet. A saját kutyámat szeretném fotózni, kirándulások, nyaralások alkalmával, tehát inkább kültéren. Nem szeretném ugrabugrálás közben, meg nem is sportkutya, inkább csak egy helyben ülve a természet lágy ölén szeretném lekapni.


1-es: Azért véleményem már csak lehet... Ne akadjunk fel szóhasználatokon kérlek. Köszönöm. :)

2-es: Tessék, leszűkítettem. :)

3-as: Köszönöm a segítséget! :)


Kicsit utána olvasgattam a témának és van egy listám gépekről, amiket kutyafotózásnál használtak és ajánlottak az interneten.

Canon EOS M50, Canon EOS 850D, Canon EOS 1300D, Nikon D7500, Nikon D3500, Nikon D3300

Csak nem tudom ezek közül melyiket lenne érdemes beszerezni. Vagy inkább mást ajánlanátok?

jan. 31. 09:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyant nem ajánlanék, aminek nincs betekintős keresője, mert a napsütötte LCD kijelzőtől keresztbeáll a szemed.

Canonból a négyszámjegyeseket, mint az 1300D, nem ajánlanám, több okból is, ezek mindegyike az autofókusszal kapcsolatos. A többi márkával kapcsolatban nem vagyok képben.

Olyant sem ajánlanék, ami gyártmányt 10 évnél régebben dobtak piacra, az előbb-utóbb egyik reggel nem fog felkelni.

Ha úgyis van telefonod, akkor az egy helyben ülős képeket azzal is vidáman meg lehet oldani, még akkor is, ha neked épp ezzel kapcsolatos fóbiád van. Más lesz, mint a fényképezőgépes-objektíves felvétel, csak éppen... egy jó minőségű objektív az használtan 3-400 eFt, és még nehéz is és nagy is és esetlen is (kirándulás). Én például azt fogalmaztam meg a nyaraláson, hogy a párom nyaral, én meg a fényképezőgép és objektív kombóra vigyázok.

jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Canon EOS M széria zsákutca, ne vedd.

A többiből meg tökmindegy melyiket választod. Teljesen átlagos felhasználásra kell, bármelyik ki fog szolgálni.

jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
#4 én ezek közül a 850D-t ajánlanám, viszont azt kalkuláld bele hogy a kép minősége/szépsége stb. leginkább az objektívtől függ. Én azt javasolnám hogy a megfelelő objektív megtalálásba fektesd az energiád. Kezdésnek szerintem egy utazó zoom objektív tökéletes lenne, viszont ha tényleg nyugodt kutyád van és egyhelyben tud maradni akkor nyugodtan nézhetsz fix objektíveket, amik ugyan zoommal nem rendelkeznek, viszont sokkal jobbak ár érték arányban(pl 50mm 1.8, 50mm 1.4, vagy akár még 30mm objektívek is szóba jöhetnek.)
jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy eos RP-t ajánlanék, ha nem kell gyors mozgás közben fotózni. Mindössze nagyjából 100-ezer forintért pedig egy EF 80-200 2.8-as lencse kiváló minőségű képeket fog készíteni.
febr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!