Hobbi célra, Olympus MILC gépbe érdemes fektetni?

Figyelt kérdés
Olvastam róla,hogy a márka kihalófélben van… viszont szeretném a jelenlegi dslr gépem egy milcre cserélni. Érdemes inkább más gyártók gépeit keresgélnem?

febr. 13. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Jelenleg talán a legjobb ár/teljesítmény arányú MILC a Sony A7III.

Az natív obi választék is nagyon jó hozzá.

febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen jó. Nekem em10 mk2 volt. Kiváló technika a kategóriája ellenére. Havernak most is az van, nagyon jó képeket készít vele.

Az em5 meg az em1 az meg még jobb cucc.

Nincs kihalófélben, nem tudom hogy honnan vetted ezt a történetet.


[link]

febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát mindegy hogy 10,5,vagy 1 es vázat keresek, persze tudom vannak különbségek,de mint írtam hobbi célra kell.Persze a Sony váz a legjobb ár/értékarányú, de ne szeretnék kidobni 1000€ ha ki sem használom... Mindenesetre köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak!
febr. 13. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
10 a belépő szint, 5 a középkategória, 1-es a felsőkategória.
febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:
85%
Mit jelentene az, hogy kihalófélben van a márka? Az Olympus márka a fényképezőgépek piacán már évekkel ezelőtt kihalt, felvásárolták, és most OM System néven futnak. Az OM System kihozta minden idők legjobb m4/3-os madár-és makrófotós vázát, a még Olympus márkanév alatt futó OM-1-et. Pár napja ennek kihozta egy ráncfelvarrt verzióját, egy 150-600mm-es extr szuperfotó objektívvel, ami 300-1200mm kisfilm ekvivalens gyújtótávot jelent. Ezen kívül a piacon kapható egyik, ha nem a legjobb makró objektív (90mm f3.5) is az övék, millió másik remek telével, makróobjektívvel, de még portréobjektívekkel (25mm f1.2, 45mm f1.2, 75mm f1.8) is, és ezer mással. Folyamatosan jönnek a fejlesztések, remek gépeik vannak, remek lencséik. Mi halnak ki mégis rajtuk?
febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha kihal a 4/3 az azért lesz mert azt terjesztik róla hogy haldoklik és már nem érdemes menni


A fullframe árának csökkenése sokkal inkább az apsc létjogosultságát veszélyeszteti mint a 4/3ét.

febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy az Oly/OM system gépei (az 5-ös és 1-es) piszok jó por- és cseppállósággal bírnak, talán a legjobbak a piacon. Kirándulásokhoz, túrázáshoz, vagy ha egyszerűen nem akarsz parázni, hogy streetfotózás közben elkap a nyári zápor, pont ezért jók.
febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!