Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Elég profi képszerkesztéshez...

Elég profi képszerkesztéshez egy okostelefon?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a fényképezőgép ( már amelyik valamit ér) jobb képet csinál mint egy okostelefon: A kérdés az, a Milc géppel készült fotókat elég telefonnal szerkeszteni, nem romlik a minőség?!

febr. 22. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
A minőség nem a számítógéptől függ (a telefon is az), hanem a szoftvertől, amiben szerkeszted a képet.
febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:
48%
Elég lehet attól függően hogy mit akarsz, de alapvetően alkalmatlan ilyesmire.
febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
29%

Te szívesen szerencsétlenkedsz érintőképernyőn, egér nélkül?

Nem tudom, talán túl régen kezdtem, de utálom ezt a fogdosást.

Egyszerű böngészés, GyK használat még hagyján, de itt is már egy részletezőbb hozzászólás írása, netes források bevágása, képekkel, egyebekkel megszerkesztve, visszataszító.

Ilyenkor inkább más eszközre megyek át, laptopra vagy asztalira, attól függ, hol vagyok éppen.

febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én csak alapdolgokat szoktam állítani. Ami alapból sz'r ( bemozdult kép v. Kiégett túlexponált) azzal nem lehet mit kezdeni igazából, csak trükközni. A szoftver nem fogja visszaadni a részleteket akár milyen is. Nem a szerkesztő eszközzel fotózunk ( bár telefonnal lehet de nem úgy) hanem fényképezőgéppel.A fotók 20%- a ha jól sikerült. A fehéregyensúlyon és a fényerőn lehet állítani legkisebb veszteséggel, ha a kép picit bemozdult akkor csak 2 megapixeles képpet ér ( 10*15 fotó), ha elmosódott akkor kuka.

A perfekt fotóknak a színét kell beállítani hogy szépen fessen. A szín és fényerő a legsikeresebben állítható paraméterek. Ez nem igen fog látszódni a fotón, a retusálás ill sötétítés viszont igen mert a kiégett részeken a képrajzok nem szerepelnek.

febr. 22. 22:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Megoldható. Kell egy jó app és egy jobb telefon is. Legallja telefonokon nem éri meg szórakozni komolyabb képszerkesztéssel, mert nincs meg a teljesítmény, elég memória és a jó kijelző sem. De egy normálisabb telefonon gond nélkül lehet szerkeszteni RAW fájlokat is.

A minőség nem romlik, mert ha megfelelő appot használsz, akkor ugyanúgy be tudod állítani a kimenet paramétereit mintha számítógépen dolgoznál.

febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél egy iPhonet és nem lesz szükséged külön kamerára :D
febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Minőségi utómunkához nem árt egy kalibrált, nagyobb monitor. Ez a telefonnál alapból nincs, szóval professziónális utómunkához nem jó, de arra hogy az alap dolgokat megszerkeszd, arra elmegy..
febr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

Na fszom, így merjek rábízni egy fotózást egy „profira” 🤦‍♂️🤦‍♂️


Majd esküvőmön akkor csak szelfik lesznek b+, még azzal is jobban járok, mint ilyenekkel, mont te vagy, kérdező! Profiként ilyenért!?? El mersz kérni pénzt!?? Hagyd már ott a szakmát!! Nem vagy te profi...

febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!