Mi lehet az oka, hogy a képeimen a fénnyel teli területeken megjelenik egy fekete folt?

Figyelt kérdés
Nem régen vettem egy fényképezőgépet, természet fotózáshoz használom. Mikor visszanézem a képeket, akkor szoktam látni, hogy némelyik felvételen a fényesebb területek ilyen “villódzó” fekete foltot kapnak. A záridőt és az iso-t próbáltam eddig változtatni, illetve megnéztem auto módban is, és ott is fennáll a probléma. A memoria kártyára gondoltam még, hogy esetleg azzal lehet gond, de sajnos azt még nem volt lehetőségem kicserélni.
febr. 25. 10:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

A Fényképezőgép tipusa pedig titok ugye?

És azért is könyörögnünk kell hogy tölts fel valahova egy-két fényképet amin láthatjuk a konkrét hibát igaz?

Mondjuk ide: [link]

febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

És miben nézed vissza? Mert a kamera például így jelzi a túlexponált, kiégett területeket. De ha a faststone-ban vagy a photoshopban villog valami akkor már baj van.

Felmerül továbbá a kérdés, hogy a titkos márkájú és modellű kamerád használati utasítását elolvastad...?

febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Huuu de kedves, jómodorú itt mindenki! Remélem jobban alszotok ma éjjel, hogy beszólhattatok valakinek, aki nem ért valamihez és mert egy kérdést feltenni. Szép munka
febr. 25. 14:09
 4/34 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudjuk, mi alapján kéne tudnunk segíteni.
febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

:D

Csak le kellene olvasnod a gép alján lévő címkéről a tipusát...

Van egy tippem: ez egy alsópolcos szappantartó fényképező, azok szoktak ilyen képeket csinálni. Semmi extra, csak túlcsodrulnak és kiégnek a túl világos részen a pixelek.

De mindegy, akkor hagyjuk.

febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Itt nem az volt a kérdés már, hogy le tudom olvasni vagy nem tudom leolvasni…egyszerűen csak valahogy nekem nem evidens, hogy ilyen stílusban menjek neki valakinek, aki kérdezett. Lehet én teszem rosszul. Nyilván tisztában vagyok a gép típusával, minden alsó címke nélkül is. (Egy Canon 80 d készülék…nem tudom mennyire alsó polcos, vagy szappantartó hivatásos fotós berkeken belül, amire eddig használtam arra jó volt, illetve a probléma forrásának megtalálása révén remélhetőleg ezután is az lesz)
febr. 26. 00:22
 7/34 anonim ***** válasza:
Szóval akkor válaszolsz a második hozzászólásban feltett kérdésekre vagy inkább tovább elmélkedünk stílusról és jó modorról?
febr. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
56%
Nalárod, megy ez! A gépet már tudjuk. Már csak néhány képet kellene megosztanod hogy mi is lássuk amit te szép szemeddel látsz!
febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
30%

#8 a stílust vissza lehetne fogni egy kicsit.


Kérdező! villódzó fekete folt azt jelöli, hogy azon a területen ki van égve a kép.

febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

#7, 8 Mint mondtam a probléma forrására már mindenféle típustól és stílustól függetlenül is választ kaptam, így már azt hiszem nem releváns a kép feltöltése.

#9 Úgy látom ők nem érzékelik az ebben rejlő problémát😕

A gond egyébként valóban ez volt, a válaszod köszönöm! Így most már csak tanulgatom hogy is fejlődhetek, hogy ezt elkerüljem.

febr. 26. 15:39
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!