Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Előhívás után még lehet fotózni?

Előhívás után még lehet fotózni?

Figyelt kérdés
van egy eldobható kamerám, amivel már fotóztam pár képet, de még mindig van rajta 13. ha elő akarom hívatni az eddig fotózottakat, akkor utána még ki tudom használni azt a 13-at vagy nem? Kodak Fun Saver kameráról van szó

márc. 20. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

:DDD


Persze, meg fel is nyithatod, és megnézheted elöhívás elött, hogy jók lettek-e.

márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%

Én is úgy szoktam, ahogy az 1-es mondja...

Másképp, hogy tudnám, hogy sikerült -e a felvétel??

márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy most komoly válaszok e vagy csak irónia, tényleg azért kérdezem mert nem értek hozzá. nem akarom elrontani a kamerát mielőtt megkapnám a képeket.
márc. 20. 15:12
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Semmi baja nem lesz a kamerának.

2 voltam

márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

A fényképezőben a filmtekercsed, amire a képeket készíted, olyan anyagból készítik, ami a fényre érzékeny, és az exponáláskor az objektíven át rávetülő fény kémiai változásokat idéz elő benne, ezt megőrzi, amíg sötétben van. De mégis hogy lesz ebből papírkép? Úgy, hogy a filmtekercsed, amikor előhívatod, sötét helyen kibontják a tokból, egy vegyszeres fürdőbe áztatják, ami az eddigi, fény által okozott változásokat rögzíti, és megakadályozza, hogy a fény ezek után hatással legyen rá. Ezzel egy átvilágítható negatív kép jön létre, amiről további technikákkal elkészíthető a fotód másolata.

Na de mivel már a filmtekercs érzéketlen a fényre, hiába kérnéd vissza, és tennéd be a gépedbe, többé nem lenne alkalmas az eredeti funkciójára.

A másik dolog, hogy az eldobható kamerát nem arra tervezték, hogy kinyitás után ismét használható legyen. Ez szintén lehetetlenné tené az újrahasznosítását az exponálatlan nyersanyagodnak.

márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5-ös: köszönöm az értelmes választ!
márc. 20. 15:22
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Szakmai szemmel nagyon sok hiba van az 5.-ben, de a számodra fontos információt (ha rossz levezetéssel is) megkaptad.

A digitális világ kiszorítja ezt a technológiát, így nem meglepő, hogy valaki nem tudja, hogyan működik.

A fényérzékeny anyagnak sötétben kell lennie végig, csak előhívás és rögzítőfürdő után érheti fény. És persze a fényképezés pillanatában, az objektíven keresztül.

márc. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kattogtasd le azt a 13-at és utána vidd előhívatni. Vagy vidd most, de akkor az a 13 kocka lehetőség végleg megszűnik.
márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, fotózd el az összeset!

Régen a nyaraláson ez volt a módi... nem volt lehetőség 200 képet lőni egy nap, csak 24-36-ot. Persze az utolsó napon csak a felét kattintottuk el, úgyhogy itthon még le kellett fotózni a tacsit, a cirmos macskát és a rozsdás kemping biciklit, meg a nagymamát ahogy kapál hogy elfogyjanak a képek és lehessen vinni előhivatni :D

márc. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet! Mikor beviszed előhívatni, már ha van még olyan hely, akkor az egész tekercset fogják vegyszeres kezelésnek alávetni, nem pedig csak azt a pár képkockányi filmet amit ellőttél. Előhívásig nem is látszik ez meddig van a szalagon kép, ráadásul full sötétben kell a hívó és a fixáló oldattal dolgozni. Régen hívtam elő fekete-fehér filmet itthon.
márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!