Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ajánlanátok nekem jó tükörrefl...

Ajánlanátok nekem jó tükörreflexes gépeket? Olvassátok a kiegészítést. Hozzáértést igénylő kérdés picit. : )

Figyelt kérdés

Szóval. Elméleti síkon gondolkozunk csak, így a pénz most ne legyen akadály. Nem tinisuni vagyok, aki nagy fotóssá akar hirtelen várni, tudom jól, mi az a záridő, meg a fényérzékenység, stb. stb.


A DSLR-ek bő tárházából szeretnélek titeket kérni, hogy linkeljetek, mondjatok olyanokat, amikkel pl. koncerteken lehet jó fotókat készíteni - gyors mozgás, nagyon kevés fény (pár színes reflektor), tilos vakuzás, gyors mozgás, ja meg gyors mozgás és kevés fény). Olyan gép+objektívkombó érdekelne, amivel szép, éles és zajmentes képeket lehet ilyen körülmények között készíteni+indoklás tök jó lenne :)


Köszönöm!



2012. márc. 19. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen a szinten ez nem igazán gép kérdés. Azt is tudni kell, hogy képminőségben a belépő és a középkategória ugyanaz és csak a fullframe esetén van minőség ugrás a felső kategóriánál.

Az obi park pedig minden nagy márkánál hasonló. Válassz nyugodtan a Canon, Nikon, Sony közül, mert ezeknek a legnagyobb a (használ) obi kínálata.


Koncerten az a lényeg obiból, hogy fényerős legyen. Én pl tökre jól elboldogultam a 17-70 sigma (f2,8) is, de a fix 50mm f1,8 vagy f1,4 csodákra képes. Messziről kis teleként üzemel és utólag vághatod a képet, ráadásul f1,8 nagyon olcsó.


Szóval azt döntsd el most pénzügyileg, hogy belépő vagy felső kategória.

2012. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag az első mindent elmondott. :)


Szerintem Canon vagy Nikon, a nagy objektív-választék miatt. A váz tulajdonképpen részletkérdés, tényleg csak azt kell eldöntened, hogy egy-két százezres belépő vagy középkategóriás váz, vagy felsőkategóriás fullframe-es. A többi az objektíven múlik.


Ha esetleg van ismerős/rokon, aki esetleg kölcsön tud adni néha objektívet, akkor érdemes azt a márkát választanod amit ő használ.

2012. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak FF-nél van ugrás? És a Nikon D7000? És a Canon 7D?

Bármelyikre rá lehet tekerni egy 24-70 f2.8 és 70-200 f2.8 kombót, ez minden színpadi dolgot lefed. A közönséghez kellhet még egy nagylátó, de arra jó a kitobi is, mert őket lehet vakuzni.

2012. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Látványos ugrás FF-nél van, vagy közel FF esetén.


Azért a f2.8 elég határ eset volt már ha nem akartam az iso 1600 főlé tekerni a zaj miatt. Színházban elment ahol van elég fény, de egy koncerten kell az f1.8.

2012. márc. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

belépő dslr ek közül a nikon d3100 at ajánlanám.

jobb mint a canon 1000,1100d.

2012. ápr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!