Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgépnek mi ennek a...

Fényképezőgépnek mi ennek a tulajdonsága?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy nevezik ezt a tulajdonságot szakmai körökben, én max csak körül tudom írni szóval arról lenne szó hogy egymás után gyorsan is el tudom sütni a kioldó gombot, így egymás után 1 másodperc alatt akár több képet is tudok csinálni. Modelleket szoktak ilyen gépekkel fényképezni ahol a legjobb pillanatot akarják lefotózni.

Szóval mi ennek a szakmai neve? Ilyen gépet akarok venni tudni akarom azt a szót hogy értsék miről beszélek a boltban.



2012. máj. 2. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Sorozatfelvételnek hívják. A professzionalista gépek 6-8-at tudnak, nagy (veszteségmentes) képekből is.
2012. máj. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak hogy tisztázzuk: amit te keresel, az a sorozatfelvétel, mértékegysége az fps (kép per másodperc). 3-4 fps-t csak tükrös gépek tudnak, abból is a legalább közepesek.

Mellesleg pont modellfotózásnál nem érdemes baromira nyomni a gombot és géppuskaként kattogtatni a gépet, mert a mimika változása ehhez képest lassú. Bőven elég, 1-1,5 fps-t használsz.

2012. máj. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az első válaszolónak mondom h nem sorozatfelvételről van szó az teljesen más, a 2. válaszolótól kérdezem h erre nincs vmi kifejező szakszó? h kérdezzem az üzletben hha ilyen gépet akarok venni
2012. máj. 4. 00:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor most elbizonytalanodtam.


Ahhoz, hogy gyorsan, egymás után sok képet tudj csinálni, mindenek előtt SOROZAT FELVÉTEL kell. Ilyen címszóval találod meg a tájékoztatókban:

"3.7 kép/mp sorozatfelvétel sebesség" A kép/mp az fps, csak magyarra fordítva.


Ha neked nem ez kell, akkor valószínűleg az expo késleltetésre vagy kíváncsi, azaz azt szeretnéd, hogy ha lenyomod a gombot, azonnal készüljön el a kép. És sűrű nyomkodással sok képed lesz. Ezt expókésleltetésnek (shutter lag) hívják, és normális gépeken kevesebb, mint 2 tized másodperc. Ezt kevésbé reklámozzák, és ha a gép tud legalább 3-4 fps-t, akkor nem is kell vele foglalkozni.


Viszont ha nem tükrös gépet veszel, készülj fel rá, hogy elég rossz lesz a helyzet ilyen szempontból, mert ezeknek a gépeknek mind az AF rendszere, mind a kiolvasási sebessége elég rossz. Segíteni fog, ha előbb félig lenyomod a gombot, és ezzel előre elvégzed a fókuszálást, de nagyon kattogni nem fogsz tudni.

2012. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen köszi, az a probléma h ezt az olcsóbb digitális képek nem tudják mert ahhoz h köv képet tudjak csinálni az előzőt el kell menteni a gép memóriaegységére ezért késik az egész és nem gyors a rendszer de szóval digitális tükörreflexes gépek tudják ezt?
2012. máj. 8. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!