Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőgép márka a...

RESET kérdése:

Melyik fényképezőgép márka a jobb Nikon vagy a Pentax?

Figyelt kérdés

NIKON D80. Valami ilyesmi gépet akarok venni árban tudnátok segíteni egy kicsit , mert kezdő vagyok.

és érdekelne az is , hogy obijektívból milyet kellene,..



2012. máj. 9. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Hidd el a Pentax is van ugyanolyan jó,ha nem jobb ,mint a Canon vagy a Nikon...

Utóbbi 2 azért olyan felkapott,mert nagy cég ,óriási reklámmal...pedig a pentax is bőven olyan jó mint a nikonok.

pl: Pentax K20D(2008 fele dobták piacra és többet tud,mint a 2010 Nikon :D)

2012. máj. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

tehát lebeszélnél a nikon d80-ról..

amit irtál nekem pentex az kicsit drága.

2012. máj. 9. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem Pentax K200D van. A kategóriájának a legjobbja volt 2008-ban, sőt, a magasabb kategóriás konkurenciát is verte. Ma is imádom.


Ma az a baj, hogy van a k-r 150.000ért, meg a k-5 300.000-ért és kész.


Mindkettő jó cucc, de ha ma vennék gépet, akkor szerintem inkább vennék egy Canon 600D-t 180ért, meg egy jó obit.


Persze vágom, hogy nem ilyen kategóriában nézegetsz. Ha Nikon D80 és Pentax K200 közül kéne választanom, a K200-at választanám. Ha a k20 is szóba jött, akkor meg pláne.

2012. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Lehet megvetted már a gépet és későn válaszolok, de azért még próbálkozom :)

Pentax párti vagyok én is. Januárban volt egy éves a kis gépállatom és imádom. Nekem ugyan az előző válaszolónál alacsonyabb minőségű gépem van, ráadásul alapobi hozzá, és két féléves fotós kurzuson vettem részt. Ennek köszönhetően egész jól kezelem már a gépem, és használható képeket tudok csinálni vele. Egyelőre nem tervezek komolyabb gépet vásárolni, mert én azt vallom, h elsősorban jó szem és érzék kell egy igényes géphez, továbbá az, h úgy ismerd a géped, mint a tenyered. Illetve ismerek egy elég jó fotóst a városomban, akinek ugyanolyan gépe van, mint nekem. Rengeteg rendezvényre hívják fotózni, és olyan csodás képeket csinál, h azt öröm nézni.

Összességében véve azt tudom mondani, h én is a Pentaxot támogatom. Ár-érték arányban szerintem jobban megéri, a minőségét tekintve nem kérdés, h van olyan jó, mint a Nikon, valamint a régebbi, jó objektívek kompatibilitási szempontjából is nyerő ;)

2012. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egy kis javítás az előző válaszomhoz "jó képhez" és nem géphez :) bocsánat
2012. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon a pentax mellwtt áltatok hittem nektek igy vettwm egy k-m-et.
2012. aug. 2. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!