Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fénykép adatait hogyan tudnám...

Fénykép adatait hogyan tudnám átszámítani?

Figyelt kérdés

Egy digitális géppel fotóztam, ISO800on, F 3,5 és 30"záridő.

Ezt szeretném megismételni egy filmes géppel, ám ISO100 as tekercs van benne, és F16 on szeretném fotózni. Namost addig eljutottam, hogy ha ISO100 és F3,5 akkor az 240" záridőt igényel. Azt értem, hogy ha egyel feljebb tekerem a blendét, akkor a záridőt is egyel lejjebb kell, vagy fordítva. De ilyen záridőnél már nincsenek megadott, fixált értékek. hogyan számoljam ki, hogy F16on milyen hosszan tartson a B záridő?



2012. aug. 10. 16:41
 1/1 anonim ***** válasza:

A rekesz négyzetes sor szerint megy, azaz az f2.8 kétszer akkora fény, mint az f2, az f4 is kétszer akkora, mint az f2.8, stb.


(16/3.5)^2 = 20.897, tehát ennyiszer nagyobb záridö kell. Ez viszont már B-nek is baromi sok, nagyon masszív, dinamikus vagy kisúlyozott állvány kell ahhoz, hogy ne mozuljon be a kép.

2012. aug. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!