Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan tegyek külső mikrofonos...

Hogyan tegyek külső mikrofonos csatlakozási lehetőséget a kamerámra?

Figyelt kérdés

Egy elég jó, belső winyós kamerám van (Samsung), term. beépített stereo mikrofonnal, na de hiába érzékeny, a körülötte levő zajt veszi inkább, és nekem meg kéne pl riporthoz külső mikrofon mindenképpen.


Hogyan tudnék erre tenni valami csatlakozót? Jacket vagy XLR-t, ez már részlet...


Szerintetek, ha csak tök simán a belső mikijéről leforrasztok egy kivezetést, és pl. lengő csatlakozót teszek rá, akkor működni fog, hogy a kamera sajátja csak az egyik megy, a másik pedig majd azt veszi, amit rácsatlakoztatok kívülről?

Vagy persze kapcsolót is tehetek rá, hogy mikor melyik legyen aktív, ez már részlet megint ...


Ez megoldható? Vagy milyen más ötletetek van?


(másik kamot nem akarnék venni, mert ez teljesen tökéletes, nem is régi, csak ez az egyetlen bajom van vele)



2012. dec. 4. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Elsőre csak 6 winyós kamerát találtam.

Titok, hogy neked pontosan milyen van?

2012. dec. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ja dehogy titok, mindjárt nézem, csak fejből nem tudtam ...


de nem "profi" nagy kamera, csak éppen már digitális, és abszolút jó mindenre amire kell nekünk, szóval ne a 2 millás kategóriába gondolkozz :DD ettől még kéne nekem a külső miki rá


tehát:

Samsung

na tök jó, semmi sincs rá írva :((((

mindjárt próbálom előkeresni a dobozát ...

2012. dec. 4. 10:58
 3/7 A kérdező kommentje:

nos nincs meg a doboza, szal fogalmam sincs, milyen típus akkor, de még a leírását se találom sehol.


de most enélkül nem tudod megmondani h lehetséges-e lekötni avagy párhuzamosan rákötni a saját mikijének a csatlakozására, és azt kivezetni egy lengőaljzatra? ha ráforrasztok, elronthatom visszafordíthatatlanul?

2012. dec. 5. 13:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagy elrontod vagy nem. Az esélyeket nehéz megmondani, bár biztos találsz egy matematikus aki kiszámolja neked.
2012. dec. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

na de várj, eleve mit kell ezen számítani?


hát én ezt úgy gondoltam el, h szétkapom, ott lesz 2 vezeték a mikrofonra forrasztva és vagy a vezetékre forrasztok két másodikat (egy leágazást) vagy ahol csatlakozik a mikrofonra, ez már megint részlet, de mit kellene itt számolni?

nem értem :(

2012. dec. 5. 15:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát h mennyi az esélye, hogy félre forrasztasz valamit :) Elve hogy lehet két "zsinór" ha sztereó?
2012. dec. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

na igen, ez egy nagyon jó kérdés


csak én már azt se értem mondjuk, hogy az XLR csatlakozóból hogy a frászba csinál aztán egy mono Jacket, ugyanis végül ez megy bele a keverőbe vagy éppen amibe ...

akkor így nem tök felesleges a 3 ér végig? nem értem sajnos ...

2012. dec. 5. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!