Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgép állványt...

Milyen fényképezőgép állványt vegyek? Nikon D7000-hez

Figyelt kérdés

Én 20ezer Ft körül gondoltam vagy ez nagyon kevés? Milyet típust, márkát ajánlotok?

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. márc. 1. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy milyen obi és vaku van rajt, mert a teljes súly a mérvadó.

Gép: 780g + obi kb. 450g + vaku kb 500g

összesen: 1730g


Szóval jó lenne olyan aminek a terhelhetősége minimum 2 kg, de minél nagyobb a terhelhetősége annál stabilabb lesz rajt a gép.

A 20 ezer az elég csekély, ha normális fejet is akarsz hozzá venni...

Néz körül a Manfrotto oldalán, ott le van írva az állvány és a fej terhelhetősége is, de arra figyelj, hogy az állvány terhelhetőségéből ki kell vonnod a fej súlyát...

Ha kis teherbírású állványt veszel, akkor nem fogja tudni megtartani a gépet, illetve be fog remegni...

2013. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! megfogom nézni! de akkor te milyet ajánlanál? (ártól függetlenül)
2013. márc. 1. 13:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Jobb minőséget fogsz kapni ha külön veszel fejet és állványt.

El kell döntened, hogy milyen fajta fejet szeretnél:

- fogaskerekes

- gömbfej

- 3-irányú


Általános felhasználásra a gömbfej a legjobb. Tripont oldalán nézz körül árak miatt. Minél nagyobb a teherbírás annál stabilabb, úgyhogy az ár lesz a mérvadó. Valamint a súlya is fontos ha sokat akarod cipelni.

2013. márc. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ÚÚú... Igen ez is meg akartam kérdezni, hogy a fejek között mi a különbség? mert ahogy olvastam nem jöttem rá, hogy melyik a jobb vagy rosszabb..
2013. márc. 2. 07:18
 5/6 anonim ***** válasza:

- 3irányú vagy 3D fej: általános felhasználásra van, 3 tekerővel tudod a fej xyz pozícióját állítani.

- gömbfej: egy gömb mozog az állvány fejében, amit vagy kilazítasz vagy megszorítasz. Gyorsan tudod állítani, de kevésbé pontos. Mind a három irány, egyszerre, ezen a gömbön állítod be.

- fogaskerekes: lényegében azonos a 3D fejjel, azt leszámítva, hogy itt fogaskerekekkel tudod állítani a három irányt ami, nagyon pontos mozgást eredményez. Általában nehéz gépeknél, tárgyfotónál ideális.

2013. márc. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2013. márc. 3. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!