Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A "frontfókusz" probléma a...

A "frontfókusz" probléma a fényképezőgép vagy az objektív hibája? Ilyenkor melyiket javítják a szervizben? Mindkettőt el kell küldeni, vagy csak valamelyiket?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

- milyen gép

- milyen objektív

- mi az a frontfókusz


(a gépben történik a fókuszálás, vagy az objektívben?)

2013. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A "frontfókusz"azt jelenti, hogy az élesség síkja előrébb kerül mint ahova azt az AF beállítja. Általában egyszerre kérik be a vázat és az objektívet is. Komolyabb vázakon van lehetőség az ún. AF finomhangolásra ahol ésszerű keretek között tudsz állítani rajta.
2013. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy ha egy bizonyos obihoz beállítják a gépet, attól még más objektívekkel jól működhet? Úgy értem, nem befolyásolja (zavarja meg) a többi objektív működését?
2013. ápr. 4. 12:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az objektívet "kalibrálják" a vázhoz és nem fordítva.
2013. ápr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez az első tükörreflexes gépem, és a problémával is most találkoztam először, ezért a "hülye" kérdés.
2013. ápr. 4. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:

a gépem felismeri milyen objektívet teszek rá (természetesen a saját gyártmányút és ami bent a firmware-ben), és annak a sajátosságait veszi figyelembe


de idegen gyártmánnyal sem volt még gondom

2013. ápr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Állíthatják a gépet és az objektívet is, attól függően, hogy melyik mennyire van tűrésen kívül. Emiatt lehet, hogy utána más objektíveddel lesz gond, ezért ha ez lényeges gond, és nincs AFMA (mikroállítási lehetőség a vázon), akkor az egész szettet szokták bevinni kalibrálásra. Persze ez drága buli.


Biztos, hogy frontfókuszos a géped, és nem csak béna az AF a körülményekhez képest? Konzisztensen csúszik el az élesség? Sok fényben is?

2013. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs mikroállítási lehetőségem. Még garanciális a gép és az obi is, reméltem, ha arra kerülne a sor, akkor talán ingyen kalibrálnák.

Nem vagyok biztos benne, hogy tényleg frontfókuszos-e, most fogom csak kinyomtatni és megcsinálni a tesztet [link]

Sok képemen nem ott van az élesség, ahová a fókuszpontot teszem (pl. a madár fején), hanem mindig az alatt (pl. a lábain). De akkor a lábai viszont tűélesek. Ezért gondoltam csak frontfókuszra.

Ami miatt mégsem vagyok benne biztos, hogy ez a probléma kézzel fókuszálva is jelen van, AF-t ritkán használok, mert szerintem lassú és többször pontatlan. A képeim fényes nappal készülnek, jó fényviszonyok között, tehát ez nem lehet a probléma.

Utolsó lehetőség, hogy talán én nem látok jól :-) és rosszul ítélem meg a helyszínen az élességet. Pedig ott akkor úgy tűnik, jó helyen van.

2013. ápr. 5. 09:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Vigyázz, manuális élességállításnál nincs front fókusz, az az AF hibája.
2013. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A váz is okozhatja, azt is tudják javítani valamelyest.
2017. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!