Autós kamerát, de milyet?

Figyelt kérdés

Régóta keresek autós kamerát. Olyat szeretnék ami a szemből jövő autó rendszáma is simán leolvasható legyen ? Nézegetem DV vagy DVR 1080 full HD stb egyéb jelzések mit jelentek ?

A youtube-n nézegetem de alig találtam a számomra megfelelő minőségű felvételt. Ami meg megfelelt az elvárásaimnak nem volt odaírva milyen kamerával készült.

Valamint fontos az is hogy ne 15perces blokkoat vegyen fel hanem folyamatos felvételt készítsen 3-4 óra hossz már megfelelne.



#autó #kamera #HD #dvr 1080p #720p 12mp
2013. ápr. 7. 17:04
 1/6 anonim válasza:

Olyan nincs, hogy folyamatos felvétel, hanem 5-10-15 perces felvételeket készítenek ezek a kamerák. A szembejövők rendszámát a legjobb kamerák is csak napsütésben veszik fel. Ha veszel valami szart, akkor előfordulhat, hogy a felvételek között több másodpercet kihagy, pl nekem volt olyanom, hogy 5 perceket vett fel, és mikor a felvétel végére ért, akkor 8 másodpercig mentette kártyára, addig vak volt a kamera. Ha 15 perceket vett fel, akkor 24 másodpercig másolt kártyára, és volt vak (addig simán lehet karambol, vagy kétszer agyon is verhetnek). Ha normális kamerát akarsz, akkor az " 5 mp cmos sensor" -t keresd a leírások között, mert az 1 mp képérzékelősek már 5 méterről nem látnak rendszámot még a saját irányodból sem, nemhogy a szembejövőkéből.

Nekem Prestigio Roadrunner 500 van, akkoriban ez volt a csúcs, ma már 25e-ért megkapod, napsütésben látszódnak a szembejövők rendszámai, ha nincs napsütés, akkor megnől a záridő, ezért elhomályosul a szembejövők rendszáma, de a saját oldaladon még simán felveszi a rendszámot. Amúgy ez is egy nagy szar, a tapadókorongja és az áramellátása a kamera gyenge pontja, a tapadókorongnak az a baja, hogy negyed év után eltörik, illetve műanyag a műanyagon van a megfeszítés, és ezért elkopik, és egyre gyengébben tapad az üvegre, az áramellátással meg az a baj, hogy gyenge minőségű usb-s csatlakozóról kapja az áramot, ami egy idő után kilazul, és szar lesz az érintkezése. De a fentiekhez hozzátartozik, hogy én minden nap akár többször leszedem a szélvédőről. Az állvány már tönkrement, de vettem hozzá 3e-ért egy másikat, ami irtóra nem volt egyszerű feladat. Szóval a képminőség szuper, a kameraállvány, és csatlakózója egy szar. A neten árult autós kamerák 95%-a 1 megapixeles, vagyis egy nagy fos az egész.

2013. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Golan Trevize ***** válasza:
Kell, hogy rögzítse a GPS adatokat?
2013. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor mit szóltok a sony bloggie és társai zsebkamerákhoz.
2013. ápr. 8. 20:38
 4/6 anonim válasza:
Akkor vegyél zsebkamerát. Ha van hozzá autós tartó, és tud végtelenben felvenni, és magától bekapcsol-kikapcsol, ha a gyújtást ráadod vagy leveszed (mert az autóskamera erről szól), akkor vedd meg.
2013. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mobilra van sokféle alkalmazás, én Nokia N)-et használok a kocsiban. Tökéletes videót készít.
2013. máj. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Prestigio Roadrunner van nekem is a 300 -as ami 3megapixeles hd videot készít 120 fokos szögben. Jó fényviszonyok között látszik a rendszám ,de sötétben nem csinál jó videót. Előnye hogy nagyon kicsi ,gyufaskatulya méret automatikusan ki be kapcsol gyújtásra és minőségi benyomást kelt az egész cucc és kedvező az ára.Nincs szünet a felvételblokkok közt , ez nagyon fontos!Ha van rá pénzed vedd az 500-as típust amit ajánlottak is fentebb az 5megapixeles ,de drágább. Óvakodj a vga kamerás ,szoftveresen felinterpolált 1-2-3 megapixelesnek árult kínai csodáktól .Az éjjellátó kis infra ledsor sem ér semmit autós körülmények között.
2013. jún. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!