Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért csíkos a kép MiniDv...

Miért csíkos a kép MiniDv kazettás kamerán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne hogy, van nekem egy csodálatos Sony kamerám Carl Zeiss lencsés és MiniDv kazi való bele. Van egy kazim, amikor lejátszom a kamerán akkor szürke csíkos, de egy idő után átlátszó csíkos. Tehát olyan mintha késne a kép többi része.


A könnyebb illusztráció kedvéért: [link]


eleinte szürkék a csíkok, de utána lehet látni a videón hogy ott lenne a kép csak mintha késne.


Tv re rátettem a kamerát és tv nél is ilyen csikos semmi különbség. Esetleg valaki tud valamilyen gyógymódot erre? Esetleg ha digitalizálom egy firewire port segítségével valamilyen programmal el lehet tüntetni a csíkokat? Nagyon kellene normális minőségbe a kazettán levő anyag.


Előre is köszönöm a válasz(oka)t!



2013. ápr. 12. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Koszos a fej. Tisztítókazettával, vagy egy nem szálasodó de puha kendővel/esetleg denaturált szesszel nedvesítve/ óvatosan törölgetve a forgófejet megoldható.
2013. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, csak egy kazettánál csinálja? Mert akkor a kazetta rossz természetesen. Kétlem, hogy lehet rajta segíteni.
2013. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen csak egy kazettánál próbáltam. de mindjárt megtakarítom a fejet és meglátjuk, mert a kamera azért csak 3 évet állt egyhelyben
2013. ápr. 12. 13:44
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha hiszi ha nem, bele fújtam egy nagyot a kazetta tartójába a kamerának, és gyönyörűen tisztán mutatja a videót. Lehet csak ez kellett neki 3 év után :D
2013. ápr. 12. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!