Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért dőlnek a képeim jobbra?

Miért dőlnek a képeim jobbra?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem fotózni és észrevettem(és már más is mondta), hogy a képeim sokszor dőlnek jobbra.Főleg, ha teleobjektívvel fotózok. Miért van ez?

2013. ápr. 29. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld letenni a gépet egy vízszintes felületre, és nézd meg, úgy is dőlnek-e. Pl. otthon, asztalra tett géppel az ablakkeret.

Ha így dől, akkor pl. a CCD lehet elmozdulva. (Bár az elég durva lenne. :))

2013. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, asztalon és kézben. Asztalon egyenesnek tűnik, de kézben kicsit ferde. Nekem mondtak valami olyat, hogy gond lehet a függőleges és vízszintes érzékeléssel.
2013. ápr. 29. 20:11
 3/8 gergoap ***** válasza:
Ha figyeled közben a fókuszpontokat, akkor könnyen vízszintben tudod tartani a gépet!
2013. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem vagy alkalmas fotósnak!
2013. ápr. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy kezdő, még nem, biztos hogy tehetségtelen. Gyakorolj!!!

Próbálj tereptárgyhoz igazítani!

2013. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Attól, hogy dőlnek a képei még nem biztos, hogy tehetségtelen. Elég régóta foglalkozom fotográfiával de elég sokszor előfordul ennek ellenére, hogy korrigálnom kell utólag. Ha valakivel ez az egyetlen probléma attól még simán alkalmas lehet fotósnak.
2013. ápr. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Asztalon egyenesnek tűnik, de kézben kicsit ferde."

A keresőben (kijelzőn) is ferde, vagy csak a kész képen?


Feltételezem, hogy az exponáló gomb a gép jobb felén van. Arra tippelek, hogy mikor megnyomod, akkor dől vele az egész gép.

Gyakorold, hogy a gombot aránylag lassan nyomd meg, ne erőből és lendületből, és csak az ujjad vége mozduljon, ne az egész kézfejed.

:)

2013. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs technikai háttere vagy oka, mindössze gyakorlás kérdése. Sok ezer kép után mind a szemed, mind a kezed rááll a vízszintes/függőleges vonalak megfelelő komponálására, figyelj rá mindig, és teljesen automatikussá válik. Hajrá!
2013. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!