Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép vagy kamera...

Fényképezőgép vagy kamera jobb filmezéshez?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy kamerám amit kaptam. Elég jó kis gép (Sony hdr-cx190), tud Full HD-ban videót felvenni.

De tegnap segítettem egy haveromnak filmet felvenni és neki egy 200 ezer Ft értékű Nikon fényképezője volt a filmhez amit a sulitól kapott kölcsön.

Könnyebb volt állítani a fókuszát meg szerintem jobb is volt. Szép élesen tudott felvenni.

viszont az én kamerámon a fókuszt azt menüben kattintások árán lehet szebbé tenni, nem ilyen felhasználó barát.

Lehet csak én beszélem be de nem tudom eldönteni, hogy most melyik jobb filmezéshez. Az én gépem mégis csak videózásra készült, a fényképező meg elsődlegesen fényképezésre gondolom.


Fúh, na a lényeg, hogy szerintetek melyikkel lehet jobban egy filmet készíteni?


2013. máj. 26. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A DSLR fényképezőgépek videója ellen pont az szokott lenni a legfőbb érv,hogy nehézkes az automata élességállításuk. De ha neked pont ez jött be, akkor ne kérdéses, hogy egy Nikon tükörreflexes fényképezőgéppel jobb minőséget kapsz.


Ezekben sokkal nagyobb a képérzékelő, mint egy kis videokamerában, így filmszerűbb képet adnak, nagyobb dinamikával, kevesebb zajjal és a háttér szép mosásával. Nem is beszélve a cserélhető objektívek nyújtotta sokoldalúságról.

Már tévéműsorokhoz és mozifilmekhez is használják őket. A Dr House sorozat egy rész pl. kísérleti jelleggel fényképezőgéppel készült, sőt felhasználták a The Avengers egyes akciójeleneteihez is.


Kis videokamerát akkor érdemes venni, ha gyorsan előkapható, családi videofelvevőt akarsz.

2013. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyit azért még hozzátennék a félreértések elkerülése végett, hogy nem csak Nikonnal, de bármilyen más tükörreflexes géppel jó minőséget kapsz, továbbá kitűnőek a cserélhető objektíves kompakt gépek is a Panasonic GH3 például jelenleg az egyik legjobb (sőt!).
2013. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

amatőr, családi videókhoz jobbak a kézi kamerák, mert mindent megold automatán.


Ha a profi minőség a cél, akkor úgyis neked kell kézzel állítani mindent, ilyenkor olcsóbban lehet profi minőséget előállítani egy DSLR szettel, mint egy profi kamerával. Ez nem volt mindig így, a Canon 5D mkII óta versenyképesek a HDSLR-ek a profi kamerákkal.


Mozi minőséghez aztán megint a kamerák kerülnek elő.

2013. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bratzillaz válasza:
0%
Én a samsung kamerákat ajánlom
2013. jún. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!