Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudnátok nekem linkelni jó...

Tudnátok nekem linkelni jó összefoglaló leírást (kezdő fotósnak) a mélységélességről, záridőről, rekeszértékről?

Figyelt kérdés
Valamint, mint annyi érdekelne, hogy a fotósok sokszor használják a manuális módot, vagy döntő többségben inkább záridő VAGY rekeszérték előválasztást használnak?
2013. jún. 4. 16:01
1 2
 1/11 pinkpancser ***** válasza:

Itt találhatsz pár infót:

[link]


Esetleg ha ebook is érdekel, akkor írj :)

2013. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%-ban Av-t használok, a maradék 10% M (csak ha vakut használok). Viszont sűrün tekerem az expo korrekciót, és akítvan használom a spot fénymérést.
2013. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2: Remélem ezzel véletlenül sem azt akartad sugallni, hogy még az alapokat se tanulja meg.


Kérdező: Nem vagy kezdő fotós. Kezdő fotós aki már tisztában van az alapokkal és a különböző expozíciós beállítások képre gyakorolt hatásaival valamint képes tudatosan bánni velük és az expozíciós gomb lenyomásának pillanatában már tudja milyen utómunkát kap majd az adott fotó a kívánt hatás/gondolati háttér néző felé történő továbbításához. Amíg nem vagy száz százalékban tisztában az alapokkal addig felejtsd el az automatikát és M-ben fotózz, így tanulod meg, hogy mi mire jó.


Közép-középfelsőkategóriás professzionális esküvői fotós vagyok, 80%-ban M-ben fotózok, a maradék 20% az AV ha éppen szükség van rá (ha pl. éles a váltás két helyszín között és nincs idő számolni, vagy fényt mérni).

2013. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én válaszoltam a kérdésre. Nem tudom, ebből miért következne az, hogy ne tanulja meg az alapokat. Az a P, nem az Av...


Mellesleg nyugalmas életed lehet, ha van időd 80% M-re, ami nem baj, csak nem árt tudni, hogy valaki mozgalmasabb dolgokban utazik, ahol ennyi tekergetésre nem feltétlenül van idő...

2013. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy sokkal jobb végeredmény érhető el ha saját magad határozod meg az expozíciót mint ha az automatikára bízod. :)
2013. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp az automatikára bízod, ha a fényképezővel mérsz fényt, hiába teszed M-be a gépet. Kivéve, ha azt játszod, hogy exponálsz, visszanézed a hisztogramot (esetleg ugyanezt LV-ben) és az alapján korrigálsz. Ehhez viszont idő kell.


Másrészt a RAW-ban simán benne van +/- 2 expo módosítási lehetőség, úgyhogy annyira nem fáj, ha nem tökéletes az expo. Az viszont igen, ha meg sem születik a kép.

2013. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tény, hogy a fényképezőgép fénymérőjét használva is az automatikára bízood magad, viszont nem mindegy milyen mértékben. Az automatika azt is tudja, hogy Te most szeretnéd bemozdítani a témát kifejezve a mozgás dinamikáját vagy szeretnéd kimerevíteni az adott pillanatot? Nem és ha kevés a fény akkor is bemozdítja ha merevíteni szeretnél ha pedig sok akkor is merevít, ha te bemozdítani akartál. A meg nem született fotónál valóban nincs rosszabb, viszont Én inkább eleve jót készítek. Nem maradtam még le pillanatról emiatt, pedig egy esküvő elég gyorsan változó körülmények garmadája. :)
2013. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A RAW meg inkább +/- 1 expo ha nem felső kategóriás vázzal dolgozol, főleg magas ISO-n. Nálam az 5D MkII ugye szerencsés helyzetben van mert még ISO 6400-on is van +/- 1 expo lehetőségem játszani, de sajnos elég sokan dolgoznak alkalmatlan felszereléssel ahhoz, hogy ez ne legyen egy általános igazság. Arról meg nem beszélve, hogy az első lépés, hogy a kezdő megtanul helyesen exponálni.
2013. jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Te most szeretnéd bemozdítani a témát kifejezve a mozgás dinamikáját vagy szeretnéd kimerevíteni az adott pillanatot"


Akkor itt van a kutya elásva, nekem mindig ki kell merevítenem a pillanatot, ezért is ritkán játszok a záridővel. Az csak túl hosszú lehet, túl rövid sosem...

2013. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg eléggé mást fotózunk. :)
2013. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!