Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy fényképező hány percnyi...

Egy fényképező hány percnyi videót tud rögzíteni teljesen feltöltött akksival a lemerülésig?

Figyelt kérdés
Az elérhető legnagyobb felbontásban, a tárhelyet vegyük úgy, hogy végtelen. Mind egyéni akkus, mind pedig 2 AA akksival működő gép érdekel.

2013. jún. 11. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre általános választ nem lehet adni. Egy konkrét fényképezőgép típusnál azonban már jó közelítéssel meg lehet mondani. Egyébként az adatlapok tartalmaznak ilyen információkat.
2013. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha tudnék konkrét tipust, ki sem írtam volna a kérdést. Úgy általánosságban érdekel, egyik két AA akksis gépre 2 órát írnak ami megfelel (tudom, hogy akksitól függ), egy másik egyéni akksis gépre meg 30 percet, ami szerintem vicc kategória.

Akkor átfogalmaznám a kérdést: Milyen fényképezőtök van és teljes feltöltéssel hány percnyi videófelvételt tesz lehetővé?

2013. jún. 11. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Canon EOS 450D-m van és nem tud videózni. Ez ugyanis egy fényképezőgép.
2013. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na technikai segítségért sem ide jövök legközelebb. Inkább megkeresem magamnak, úgy is mindig extra igényeim vannak. Pl. most szeretnék egy olyan digitális fényképezőt ami néhanapi 30 perc videózás után nem lesz használhatatlan kacat a következő konnektorig.
2013. jún. 11. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:

T. Kérdező! Komolyabb gépekhez létezik akku booster, ahol az akku kapacitása már nem lehet kérdés a felvétel időtartamát illetően.

Gagyi kis kompakt kameráktól pedig nem szabad sokat várni. Örülni kell, h egyáltalán oly' sokmindenre használható - még ha korlátozottan is.

AA akksikkal működő gépekkel az a baj, h azokat általában nem NiMH AA akksikra tervezik, csak elmennek vele. Tipikus példa erre a kezdeti Nikon kompakt kamerák. A gyári elemmel egész jól használható. Utána az kimerül, az emberek - h occsón megússzák - vesznek bele AA NiMH akkukat és csodálkoznak, h a fullra töltött akksival is csak egy pár képet tudnak ellőni, utána rögtön Low Battery hibajelzés érkezik. Igen, mert a kapocsfeszültsége és a belső ellenállása igen csak eltér a gyári elemekétől. Hát vmi ilyesmi a gond ezekkel.

2013. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!

Nekem éppen elég az a minőség amit a "gagyi kis kompakt kamera" tud, igaz egyre magasabb árszinten nézelődök, mert szembesültem egy-két problémával. Pl. a telefonom 8mpx-es kamerája is képes 1080p-ben rögzíteni, sok kompakt gép meg 12+ mpx-en csak 720p-t tud. Kompaton felül meg nem nézelődök, zsebben hordható méretű gépet keresek.

Hallottam már a problémáról, van itthon kihasználatlanul néhány Eneloop akksi, azzal nem hiszem, hogy csak pár kép sikerül a lemerült jelzésig.

2013. jún. 12. 00:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Próba. De az Eneloop akksi is csak egy NiMH akksi, ami azt jelenti, h 1.2-1.3V a névleges feszültsége. Ha pl. már 4db kell kamerába, de azt a 6V-os gyári elemekre, elemblokkra, esetleg AA méretű diszkrét elemekre méretezték már gond lesz a feszültséggel. Lehet, korábban nem fogalmaztam elég érthetően.

Ha feszültség hiány van, lehet próbálkozni az alábbi, újfajta akksikkal:

[link]

2013. jún. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!