Hogyan fotózzak ballagást?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi miként örökítsek meg egy ballagást ahol az iskola felkérésére fogok közreműködni. Szeretnék megfelelni az elvárásoknak így várom az ötleteket szerintetek jópofa képeket.

2013. jún. 12. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán ne vállalj el olyat amihez itt kell ötleteket kérned. Unalmas már, hogy mindenkire rámondják, hogy milyen tehetséges fotós és utána jönnek ide kérdezni.


Egyébként meg neked kell tudnod, érezned, hogy melyik pillanatról kell fotó és melyikről nem. Egy ballagás nem az a téma amit Te állítasz be, csak azt tudod fotózni ami megtörténik.

2013. jún. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom mik a "kötelező" képek egy ballagáson, de én ettől többet szeretnék nyújtani. Vannak ötleteim, de mások véleményére is kíváncsi lennék.
2013. jún. 13. 08:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Tudnál küldeni egy színpadtervet?
2013. jún. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos minden a helyszínen derül ki. Valószínű kültéren lesz.
2013. jún. 13. 11:46
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a helyszín

2013. jún. 13. 11:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha télleg profi vagy akkor szerintem az össze diákról kéne tudnod képet csinálni amikor átveszi a tarisznyát! Amikor a virágokat adják át a ballagóknak, mikor valaki szaval, de szerintem nem a 13 éves lánytól kéne ilyen tanácsot kérni!

L/13

2013. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezek nem voltak kérdések....
2013. jún. 13. 19:27
 8/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy jó helyet/helyeket találj.

Csinálj rengeteg fotót, hogy legyen miből válogatni.

Egyébként ritka csúnya a helyszín, de attól még lehet jó képeket csinálni. Milyen felszerelés áll rendelkezésedre?

2013. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen szinten fotózol, de a kérdésből ítélve ez az első ballagási fotózásod lehet, ezért inkább alap dolgokat mondanék.

- A beltereket végig kellene járni előtte, a használt obi+vázad elég-e, ne ott derüljön ki, hogy a beltéren semmit nem tudsz kezdeni vaku nélkül, ráadásul a szép zöld falat derítésre nem használhatod, stb. Fotóztam már pár beltéri eseményt, de nagyságrendekkel nehezebb, mint kinn, vagy egy stúdióban, ISO800-1600+manuális beállítások+fix 2.8-as zoomal+1.8as 50mm-esel kiszenvedtem (RAW-ba, mivel a fehéregyensúlyt csak kb. löttem be), nem volt triviális, utána meg jön a zaj kikupálása (Lightroom, Noise Ninja, stb.) Nem akarlak megijeszteni, de az egyik legnezebb feladat az eseményfotózás, ráadásul mindenki fotózni fog, komoly technikai háttér és szakmai rutin nélkül olyanok lesznek a képek, mint bármelyik anyukáé (vagy rosszabbak, mert te izgulsz, ők meg nem) :-)

- Alap, hogy sokféle kivágással dolgozz, legyen komplett kép az épületről, tömegről, kertről, emberekről, egész alakosak, arcfotók, de közelítsd rá részletekre is, virágokra, kezekre, könnyes zsebkendőkre, stb. Érdemes az alap kompozíciós technikáknak utána nézni, pl. előtér-téma-háttér legyen, stb.

- Kreatív képötleteket szedj a netről, keress rá képadatbázisokban az esemény nevére angolul, rengeteg mintafotó lesz (istockphoto, gettyimages, stb.)

- Ha nincsen legalább egy crop-os tükörreflexesed, valami fényerős, színvonalasabb zoom obival, tényleg elég rizikós elvállalni. Hozzáteszem, hogy kb. egy 5d + 27-70 2.8 + 70 - 200 2.8 + 50 1.4 lenne itt ideális + valami nagylátó, de sajnos nekem sincs ilyen, talán egyszer...

- Gyakorolj előtte sokat, bármilyen mozgó embereken és elemezd utána a képeket, töltsd fel valahova, kérj véleményt róla. Sokkal gyorsabban pörögnek az események a helyszínen, mint ahogy azt az ember gondolná.


Ha kb. ennyi, sok sikert!

2013. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a kielégítő választ. Van benne lényeg bőven. Ez a ballagás lesz az első fotózásom mint arra rájöttél. Nagyjából 2 éve fotózok, de ilyesmiben még nem volt részem. Nem egy csúcsgép amivel dolgozok de egy Nikon D50em van Pár obival köztük nagylátószögű is. Szóval itt nekem kell felnőnöm a feladathoz :D
2013. jún. 13. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!