Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nagyon nagy különbség van egy...

Jonizs93 kérdése:

Nagyon nagy különbség van egy régebbi dslr (pl Nikon D40), és egy új (nikon D3200) között?

Figyelt kérdés

Az számomra is evidens hogy a gyártó folyamatosan fejlesztgeti az újabb gépeket, de a régi gépek sokkal rosszabbak, vagy azért labdába rúghatnak az újak mellet?

azért érdekelne mivel árban óriási a különbség de nem tudom, hogy érdemes e tovább gyűjteni



2013. jún. 14. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kisebbek, könnyebbek, nagyobb és szebb a kijelzőjük,

könnyebb őket kezelni. FullHD videót rögzítenek.

Nagyobb felbontás, nagyobb ISO, gyorsabb zárszerkezet,

Nyilván azért kifinomultabb színek, jobb zajszűrés és fotózhatsz RAW-ban.


Melyik tulajdonságra tartanál igényt?


Óriási különbségek azért nincsenek, nem fogsz jobb képeket csinálni egy új géppel. Csak kicsivel szebbet és jóval nagyobbat.


Biztos találsz a neten összehasonlító fotókat, de még én sem próbáltam soha ilyen formában összemérni őket, szóval egyszer lefotózom ugyanazt két géppel.

2013. jún. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

én természet fotós babérokra törnék azon belül is madár fotózás, de azért nem egy Máté Bence kategóriában gondolkodom.

igazából a zársebesség lenne a fontos mivel a mélység élesség az a obitól függ.

De akkor igazából amíg nem vagyok gyakorlott fotós addig az is jó?

2013. jún. 17. 10:57
 3/11 A kérdező kommentje:
a másik ami fontos lenne, ez lehet nem a géptől függ, de élénk színeket akarok. azokat elő varázsolhatom egy régi típusból? vagy az már obi kérdése?
2013. jún. 17. 10:59
 4/11 anonim ***** válasza:

A színek élénksége a digitális szenzortól, illetve a fehéregyensúly beállítástól függ.


Új gépeknél nagy előny, hogy lehetőséget adnak a RAW-formátumú fotózásra. Ez azt jelenti, hogy nyersen rögzít a gép és utólag állíthatod a fehéregyensúlyt a képeken. Én még sosem használtam ezt a funkciót, de bizonyos esetekben jól jöhet, pl. mesterségesen megvilágított belső terek fotózásánál.

Természetfotózásnál szerintem helytáll az automatikus fehéregyensúly egy régi és egy új Nikonnál is.


Két exponálás között lényegesen kevesebb idő telik el, ami madárfotózásnál baromi hasznos, de közel sem olyan gyors, mint Bence gépei. : )


Én azt javasolnám, hogy inkább objektívekre és lesekre költsd az új gépre szánt pénzt.


Előző voltam : )

2013. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értelek csaj még annyira kezdő vagyok hogy gépem sincs csak egy Fuji kompaktom az meg eléggé behatárol, és mivel azt már bőven kinőttem ezért tervezgetek valami jó tükrös gépet venni de kidobandó pénzem nincs ezért próbálnék okosan választani:)

de értem mire gondolsz és köszi szépen a válaszokat rengeteget segítettél!:D

2013. jún. 18. 09:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Én eddig abban a hitben éltem, hogy van egy D40-es géped és azon gondolkozol, hogy érdemes-e beruházni egy újabb gépre.


Továbbra is igaz, amit eddig leírtam, de így azért más a helyzet kicsit.


Amikor én kompaktról DSLR-re váltottam, fel sem merült bennem, hogy régebbi gépet vegyek. Használtan meg egyáltalán nem vennék soha ilyesmit.


De lehetőségem van néha D50-essel fotózni.

Annyi a bajom vele, hogy kicsi és csúnya a kijelzője és

hiányzik az élőkép, ami időnként jól jön.

Meg azért nehezebb, nagyobb és kevésbé aranyos egy régebbi Nikon.

Ráadásul szerintem tök szép és érdekes DSLR videókat lehet csinálni egy újabb géppel, én sokszor használom.


Nem tudom, hogy mennyi most egy D3200-es, de tutira megéri. Biztos van teleobjektíves csomag is, de akár külön is vehetsz hozzá egy nagyobbat. A 200mm-es telével már azért lehet madarakat fotózni, de kicsivel nagyobb objektívet ajánlanék hozzá.

2013. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

... De a madárfotózás tipikusan objektív kérdése, azt meg kapsz egy D40-es vázhoz is gondolom.


Nehéz ügy, nem szívesen mondok konkrétat, nem szeretném hogy aztán miattam bánd meg amit veszel.


De ha most akarnék gépet venni bármilyen célra, most is Nikon D3200at vennék.

2013. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

értem

nehéz de nem akarok feleslegesen sok pénzt kiadni am egy nikon D3200 + egy használható tele ,amit te is írtál ,összesen 200ezer fölé mutat. azért gondolkodom egy rosszabb gépen amit ha ügyesen használ ez ember akkor lehet vele szép képeket csinálni

2013. jún. 20. 14:27
 9/11 A kérdező kommentje:

a használt miért kizáró ok neked?

én pl csak abban gondolkodom

2013. jún. 20. 14:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Valójában nálam ez ilyen általános hozzáállás. Nem csak fényképezőből,semmi másból sem szívesen vennék használtat.

Még csak nem is a bizalom hiánya miatt, egyszerűen ilyen bogaras vagyok.


Ettől függetlenül persze vehetsz használtan, biztos találsz jó ajánlatot.


Egyébként nagyon jól mondod. Kevésbé okos és kevésbé modern géppel is lehet jó fotókat csinálni.

A DSLR kategórián belül jóval több múlik a fotóson, mint a gépen, hiszen az mégiscsak egy eszköz. Ez nem vitás.

Viszont kényelmesebbé, könnyebbé és talán icipicivel hatékonyabbá teheti a fotózást egy újabb gép.

Ennyivel tud hozzájárulni. Ha neked ez kevésbé fontos, nagyon jól fogsz járni egy D40-essel, ami valószínűleg jóval olcsóbb vétel. Az így megspórolt pénzt pedig érdemes teleobjektívre költeni. : )

2013. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!