Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan lehet azt beállítani,...

Csuklóstaró kérdése:

Hogyan lehet azt beállítani, hogy a fénykép jobb alsó sarkában megjelenjen a fénykép készítésének pontos ideje?

Figyelt kérdés

2013. júl. 6. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Engedélyezni kell a dátumbélyegzést a menüben.
2013. júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. júl. 7. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
De az EXIF-ben amúgy is benne van, így igazából felesleges.
2013. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szükséges lenne, mivel a készítendő képeket egy esetleges jogi vitában felhasználható bizonyítékként használnám, ahol jó, ha egyértelműen látszódik a képen annak készítésének ideje.

Sajnos a fényképezőgépemen nincs dátumbélyegző funkció, csak az un. DPOF funkció.

2013. júl. 7. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Jogi vitában ez nem ér semmit, mert a gép belső óráját oda tekered, ahova akarod. Egy GPS-es gép jobb lenne, de az is manipulálható.


Ha fontos a bizonyítható dátumbélyeg, keress olyan ipari vagy fedélzeti kamerát, ami hasheli az időt is. Biztos vannak olyan fényképezők is, amik jók erre, vagy fotózz közjegyzővel/ügyvéddel/tanúkkal.

2013. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, ezek alapján feltérképezem a lehetőségeimet.

Köszönöm a hozzászólásokat!

2013. júl. 7. 16:15
 7/8 anonim válasza:

Számomra is fontos, hogy a képen megjelenjen a dátum ráégetve a képre.

Sajnos az alapkamera program esetén nincs ilyen opció.

Sok programot kipróbáltam és ezidáig csak a következő program volt megfelelő:

Timestamp Camera Pro

[link]


Remélem tudtam segíteni, mert nekem napokba telt, míg erre rátaláltam :-)

2016. okt. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A másik jó megoldás pedig:

Camera ZOOM FX Premium

[link]


Ebben a programban a beállításokon belül kell bejelölni a Timestamp funkciót.

Itt is lehet módosítani, hogy csak dátumot vagy pontos időt is rá akarsz égetni a képre.

Be lehet állítani egy másik mappát mentésnek is, így elkülönülnek a dátumos fotók a normál (pl. családi képek) közül, amit a sima kamera alkalmazással készítesz.

Mindkét programot ajánlom, egyszerűen letölthető a fizetős is.

2016. nov. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!