Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mért csinál rossz minőségű...

Mért csinál rossz minőségű képet a 16Mpx fényképezőm?

Figyelt kérdés
Valamit elállíthattam, vagy már komolyan nem tudom, de ha levan téve egy asztalra, tehát még csak a kezem sem mozog, akkor is annyira homályosak lesznek a fotók. A telefonom 5Mpx-e jobb minőségű képeket csinál. Segítsetek kérlek, mi lehet a gond?

#fényképezőgép #rossz minőségű kép #samsung st66
2013. júl. 13. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Összefogdosta vki az objektív lencséjét, v megütődött, és elállítódott.

Beállításilag a hosszú záridő miatt lehet homályos.

2013. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A lencséje tiszta, a záridőt esetleg lehet csökkenteni?
2013. júl. 13. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy a záridő vagy a lencse sérült, akár belül is lehet probléma ami nem látható.

Nekem is van egy 8 mpx-es fényképezőm nem nagy minőség de szép képeket csinált 3 éve. Fél éve ment tönkre akkor sejtettem hogy valószínű az ütődéstől ami akkoriban volt. Én is kitakarítottam a lencsét, kívülről, állítgattam, alapra is tettem, de szinte mindegyik kép homályos volt. Akkor elvittem a közeli fotóshoz mert javítást is vállaltak megnézték és mondták hogy a belső lencse mozdult el, és picit meg is repedt, azt kicserélte beállította rendesen, azóta újra a régi a kicsike.

2013. júl. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2 hete kaptam, tokba hordtam végig, és még egyszer sem ejtettem le vagy csaptam neki valaminek.. nagyon örültem amikor megkaptam, de mostmár kevésbé.. tényleg nemjók a képek..
2013. júl. 13. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Vedd automatára, ha nem értesz hozzá annyira, de akkor a sötétben úgyis magától emeli (sokáig exponál), hogy látszódjon vmi a képen.

Ha manuálisra állítod, akkor kézileg gyorsra veheted (akár 1/1000mpig is, amivel akár mozgó vonatból is lehet fotózni), de akkor rosszabb fényviszonyok esetén, sötét lesz a kép.


Talán most manuálisra van állítva, és hosszú záridejűre, de csak tippelek. Olvasd el a használati utasítását, és az alapján járj el!

2013. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mutass legalább egy fotót, amin látjuk, mi a gond.
2013. júl. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!