Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Én bárhová építhetek lest?...

Balazskaaa14 kérdése:

Én bárhová építhetek lest? Például a Hortobágyon a daruvonulás időszakában?!

Figyelt kérdés

2013. aug. 5. 01:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Eleve a nemzeti park több területére engedély nélkül be sem mehetsz, másrészt fix szerkezetű építményhez kell önkormányzati engedély. Szabadon látogatható részre viszont tehetsz lessátrat, az is elég jó.
2013. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A-a, sajnos nem. Csak magánterületre, ahol vadgazdálkodás folyik, ott nem fogják engedni. Ha van olyan ismerősöd, akinek a környéken van földje, vagy szerzel olyan ismerőst, akkor szerintem tőle tudsz engedélyt kérni rá, de állami tulajdonban lévő, vagy vadgazdálkodással foglalkozó cég területén nem.

A vadak mozgását pontosan jegyzik, az őzek és szarvasok hasonló utakat járnak be, szinte percre pontosan jelennek meg adott napszakokban adott területeken és ezeket megfigyelik. Amikor aztán jön a fizető vendég (bármilyen túrista, hobbifotós, vagy vadász), tudni fogják, melyik vadlesre küldjék fel, hol lesz egyáltalán esélye vadat látni. Amikor a vadak mozognak, eleve vigyázni kell, egy óvatlan arra járó miatt a 1,5-2 hónapos megfigyelésnek is annyi lehet, ha nagyon megijednek, akár a szokásos menetrendjüket is megváltoztathatják. Saját lesed biztosan nem lehet és tudtommal a meglévőket sem használhatod.

2013. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!