Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ti milyen fényképezőgépet...

Ti milyen fényképezőgépet ajánlotok nekem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Olyan fényképezőgépre lenne szükségem,amivel tudok fekete-fehér,színes képeket készíteni. Remek portré képeket tud készíteni. Nem homályos. A nagyon közeli képek is tiszták.

Szóval olyanra lenne szükségem,amilyen egy profi fotósnak kell.



#fotó-fényképezőgép-ajánlatok
2013. aug. 10. 16:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Én Nikon-ra gondoltam. Ti mit szóltok hozzá?
2013. aug. 10. 16:24
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem írtál árat, de egészen biztos, hogy neked nem profi gép fog kelleni. Nagyon sokat kell még tanulnod az alapokról.


Szóval mennyi pénzt szánsz rá?

2013. aug. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, aki ilyen paramétereket ad meg, az nem profi fotós. :) Neked egy jó képminőségű kompaktra lenne szükséged, mert bár a dslr-ek képminősége sokkal jobb, azokat többre tervezték és ez az árukon is látszik...
2013. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az ár az nemszámít. Mivel karácsonyi ajándék lesz. :)

Nem vagyok profi fotós :DDD Csak az szeretnék lenni

2013. aug. 10. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó, akkor profi szett, portréhoz és stúdió munkához. Nikon, mert azt szereted.


Nikon D800 - 734.000 HUF

Nikon AF-S 24mm f/1.4G ED - 589.000 HUF

Nikon AF-S 50mm f/1.4G - 108.000 HUF

Nikon AF-S 85mm f/1.4 G - 471.000 HUF

Nikon AF-S 70-200mm f/2.8 G ED VR II 600.000 HUF


Összesen két és fél millió. Ez egy profi szett portréhoz. És nincs benne semmi túlzás, nem középformátumú, vagy cinema gépek és objektívek, ahol egy tétel magában több lenne ennél. Ez a profi alja.


A gond az, hogy egyrészt ebből semmit nem értesz, így nem is segít neked, másrészt valószínűleg ez pénzben kicsit több, mint vártad. Ezért lenne jó, ha tudnál közelebbi támpontokat adni, hogy mégis hol keresgéljünk.

2013. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5. válaszolóval teljesen egyetértek!


Pláne, hogy használni sem tudná... egy ilyen szettet meg automata módban használni elég gáz.


Na meg, érdemes mindent normálisan (színesbe) lefényképezni és csak utólag át tenni fekete-fehérbe. A színesből könnyen tudsz fekete-fehéret csinálni, de fordítva?!

Fekete-fehér képet is meglehet színezni, de ahhoz azért valamennyire tudni is kell - ha jól sejtem az utómunka is idegen lehet számodra.


Úgyhogy inkább egy jobb kompakt, esetleg bridge gép.


Talán a Canon SX160IS megfelelő lehet neked, a maga kategóriájában ez nem olyan rossz gép. Bír a manuális beállításokkal - hátha egyszer még szükséged lenne ilyesmire.


A fényképezés nem csak annyiból áll, hogy kattintok és kész. Azért sok tudást igényel, sok időt... fényképezés után meg utómunka, ami szintén sok tudást és időt igényel.

Sokan azt hiszik milyen rohadt könnyű... pedig annyira nem is.

2013. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem könnyű. Elég olyan is,ami modernebb,mint pl. a SONY DSC-S730(jelenleg ilyenem van). Ja,és nekem nem szett kell! CSAK EGY GÉP
2013. aug. 11. 10:57
 8/8 anonim ***** válasza:

"Szóval olyanra lenne szükségem,amilyen

egy profi fotósnak kell."


Akkor ne ezt írd, mert ennek a kompaktokhoz (ami neked is van, ami csak egy gép), semmi köze. Komoly kompakt gép a Canon G1 X. De nem cserélhető objektíves rendszert profi csak kényszerből használ, valamint ezzel nem tudod kitanulni a szakmát. Portréra is nyögve nyelős, de kompaktból sokkal jobb nincs.


www.220volt.hu/Canon+PowerShot+G1X?gclid=CPGDpa6G9bgCFah3cAodmEIAPQ

2013. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!