Automata üzemmódban egy tükörreflexes gép olyan minőségű képeket készít mint egy kompakt?

Figyelt kérdés
Automata üzemmódban egy tükörreflexes gép olyan minőségű képeket készít mint egy kompakt?
2013. aug. 22. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Az hogy a zársebességet, rekeszt a gép automatikája állítja, miért rontaná a minőséget?

A képminőség az objektívtől, és az érzékelőtől függ. Ezek pedig egy DSLR-nél sokkal jobbak mint egy kompaktnál.

2013. aug. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.


Eddig kompakt gépet használtam, most szeretnék egy Canon eos600d gépre beruházni, mindenhol azt olvastam hogy kezdőknek is megfelel.


Attól félek hogy a tükörreflexest sokkal nehezebb kezelni és életlen képeket fogok csinálni. Lehet túl aggódom?

2013. aug. 22. 22:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehezebb kezelni, és könnyebben csinálsz életlen képet. De nem bonyolult megtanulni. Használj az elején P módot, aztán fokozatosan rekesz és zár előválasztást. A képek minősége mérnöki értelemben általában jó szokott lenni, a szépségükkel lehet gond (szerkesztés, téma, stb.)


Ha most veszel új gépet, javasolnám inkább a 650D-t, videózásban sokkal jobb, fejlettebb az autofókusz rendszere is és nem sokkal drágább.

2013. aug. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem is 650D-t vegyél, mert az már kezelni tudja az új STM obikat

egyébként nem olyan nehéz ezekkel sem fotózni.. nekem is 650-em van, ez az első tükrös gépem, nyár elején vettem, és már kezdésnek sem az A+ módot használtam, hanem idő- és rekeszelőválasztásost. a képek max akkor lehetnek életlenek, ha manuális fókuszt használsz, de gondolom aztt nem nagyon fogod még így az elején. a helyes képkompozíciót, expo.kompenzációt stb. még most sem sikerül elsőre beállítani, de egyre jobban megy, úgyhogy csak hajrá! :D és amúgy mire szeretnéd használni? mert úgy tudunk obit is ajánlani, ha van még kérdés hogy milyen is használni a 6g0-et ír üzit :)

2013. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megvan a 600as, ha lesz kérdésem hozzátok fordulok.
2013. aug. 25. 23:05
 6/8 anonim ***** válasza:

mégis csak a 600-ast vetted meg..?

mindegy nekem végül is

és milyen obival? meg memória kártyával?

2013. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
18-55mm IS II obival és 32gigás sandisc extreme kártyával. Nagyon jól muzsikál eddig:)
2013. aug. 29. 18:58
 8/8 anonim ***** válasza:
sok sikert hozzá ;) :D
2013. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!