Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes ilyen fényképezőgépet...

Érdemes ilyen fényképezőgépet vennem?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy totál felesleges és inkább kompaktot vegyek?


Szeretnék amatőr szinten megtanulni fotózni, esetleg videózni.

A fuji-ban egyedül csak az nem tetszik, hogy elemmel lehet működtetni.



2013. aug. 25. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez tanuláshoz jó választás lehet. Ebben vannak manuális beállítások - amik a tanuláshoz elengedhetetlen, ha komolyan gondolod. A kompakt gépek mind automaták.


Az, hogy elemes ne tántorítson el, vegyél hozzá minőségi tölthető elemeket (AA akkukat) egy rendes töltővel.

Főleg a Sanyo Eneloop akkujait ajánlanám vagy az Energizert.


Egyébként mennyi a keret a fényképezőre?


Mert akkor a Fuji helyett inkább mondanám a Panasonic-Lumix gépek FZ sorozatát, az valamivel komolyabb és Leica optikás (és saját akkus). De ez már a 80.000Ft körüli kategória.


Vagy ha maradunk a 40.000 körüli árkategóriában ott van még a Canon SX160IS - akkora, mint a kompakt gépek, de van benne teljes manuális beállítás, és csomagban is szokták árulni (mármint Energizer tölthető elemekkel és töltővel).


De ha a Canon vagy a Fuji közt kellene választanom, akkor személy szerint én inkább a Fuji mellett voksolnék - már a fogása miatt is.

2013. aug. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Utolsónak üzenem: köszönöm én is a választ, nagyon jó tipp az SX160, nem tudtam, hogy olcsó kompaktban is léteznek manuálisan beállítható kis masinák, hasonlót akartam nézni (az én kompaktom Pentax S30, azért az egy másik világ, bár fényerőben 2.6-tól indul). Véletlenül nem tudod, ki lehet az újakból, ebből is hozni RAW-t, firmware upgrade-el? (nekem ez hiányzik legjobban, mikor nyaralásra nem viszom a DSLR-t...) Köszi a választ mégegyszer!
2013. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Örülök, hogy másnak is segíthettem :)


Kedves "kérdezőválaszoló"! :) (Bocsi a megszólításért!)

Szerintem ebben az árkategóriában nincs RAW képes masina, frissítéssel sem. (De viszont photoshopban jpg-t is megtudsz nyitni CameraRaw-val, hogyha ez számít most...)


Nekem volt egy Panasonic-Lumix FZ45 típusú gépem, direkt olyan alkalmakra, amikor nem akartam a DSLR felszerelésem cipelni, de valami gép legyen mégis nálam. Na a lényeg ebből, hogy ugyan volt benne RAW lehetőség nem nagyon volt olyan program ami kezelte volna ezt. Camera RAW nem, a gyári mellékelt cd-n sem volt semmi olyan program... ami volt azzal csak simán jpg-be lehetett átmenteni és annyi. Szóval nem sok értelmét láttam ebben az esetben a RAW-nak.

(Ill. a gép megvan, csak inkább videokameraként funkcionál.)


Személy szerint én úgy gondolom, hogy a RAW-nak csak DSLR esetén van értelme, de akkor nagyon is!

2013. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönjük ezt a választ is! (kérdezőválaszoló :-)
2013. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!