Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőt vegyek?...

Milyen fényképezőt vegyek? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem volna fotózni és most úgy érzem, hogy itt az ideje végre egy normális gépet venni. Azért kérném a segítségeteket mert eddig egyik fényképező se vált be igazán ( igaz csak ilyen 30ezer körüli gépeink voltak) és most valami profibb nagyobb objektíveset szeretnék csak nem tudom milyet! A természetfotózásba szeretnék belekezdeni, de olyan géppel ami a nyaralós és a család, kutyusaim fotózásakor is helyt áll. A telefonom fényképezőjét nagyon szeretem ( az AutoFocus miatt) csak az nagyon lassú. Nem vagyok milliomos nem tudnék objektívvel+ egyéb tartozékokkal együtt kb. 150.000-nél többet szánni rá ( de ha nagyon jó egy kicsivel drágább gép akkor talán, de nem sokkal többet). Melyik márkát ajánljátok? Mi az amire figyelnem kell ? ( pl. 4 mpx alatti gépet nem érdemes venni stb.) Szerintetek mennyire érdemes ilyet használtan venni? ( Én azért félek mert nem tudni miért adja él ,mert hibás vagy nem jó ....)Kérlek titeket, ha válaszoltok akkor konkrét fényképezőt is írjatok+egyéb tartozékok amik kellenek hozzá(melyik objektív jó hozzá esetleg még mi kell) és azt is ,hogy az miért lenne jó. Még nem igazán ismerkedtem meg a fényképezés világával , szóval pár hasznos tipp vagy esetleg egy jó könyv , oldal amiből "tanulhatok" jó lenne. ( Most olvasom a National Geographic Fotóiskola sorozatának az egyik részét a - Digitális Képeket és pár oldalon is nézelődtem már) Előre is köszi a segítséget!

2013. aug. 26. 11:20
 1/4 A kérdező kommentje:
*Objektívvel együtt nem 150.000 hanem 200.000 (+ - ha nagyon jó egy kicsivel drágább gép akkor talán, de nem sokkal többet).
2013. aug. 26. 11:32
 2/4 anonim ***** válasza:
A 30 ezres kompaktokban nem véletlenül csalódtál. Én a pár tízezerrel drágább Sony kompaktokat ajánlom neked. Szerintem nagyon jó gépek, bőven elég ahhoz hogy kicsit belekóstolj a dologba. A drágább, komolyabb tükörreflexes gépek hozzáértést követelnek. Akkor érdemes gépet váltani, ha a képeid szerkesztése, kompozíciója rendben lesz és a képeiden nagy többségben lesznek azok a hibák, amik a gép korlátozott lehetőségeire foghatóak.
2013. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. aug. 26. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Valóban, a tükörreflexes gépek már igényelnek némi fotós ismeretet, de ha elszánt vagy, vehetsz nyugodtan (vigyázat, először így is sok csalódás érhet!). Használt gép vásárlását nem javasolnám kezdőként, esetleg ha van a fotózáshoz komolyabban értő ismerősöd, aki tudja, mit kell nézni egy ilyen masinán. Amúgy új gépet javasolnék, Nikon D3100, Canon 1100D... Ezeket egy-két optikával megvéve elkezdheted a fotózást.

Vehetsz kompakt gépet is, ennyi pénzért már nagyon jókat kapni, a kompakt kategória legjobbjait, ezekben minden benn van! Pl. Panasonic FZ200. Ez egy rendkívül jó gép!

2013. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!