Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek melyik kamerával...

Szerintetek melyik kamerával tudok szebb és minél filmszerűbb videót csinálni? (a kamerák a leírásban)

Figyelt kérdés

A Sony HDR-CX410:

[link]


vagy


A Canon EOS 600D + 18-55mm IS II:

[link]



2013. aug. 31. 01:37
 1/5 t_GaRami_a válasza:
Szerintem az elsővel. Mert a második egy fényképezőgép.
2013. aug. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fényképezőgépekkel szebb videókat lehet csinálni.
2013. aug. 31. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha már DSLR-rel videózás, akkor 650D (vagy a 700D) mert azok már meg tudják hajtani az STM obikat, amik videózásra lettek kitalálva..

nekem 650-em van és a videóztam a 18-55-tel de AF-nél nagyon ugrál, amikor élességet állít..

2013. aug. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is sokkal inkább a tükrös gép! A DSLR videózás egyre elterjedtebb (a neve HDSLR), sok filmet forgatnak tükrös gépekkel.


A Doktor House sorozatot Canon EOS 5DmkII-vel forgatták :)


Szerintem egy kis utómunka után lesz az egész inkább "filmszerűbb" - utólag szín meg ilyesmi. Bár erről az öcsém tudna írni, ő foglalkozik ezzel.

2013. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy amit csinálsz mennyire tűnik filmszerűnek, függ a rendezésen, az operatőri munka minőségén és az utómunkán is, de ha pusztán a két kamera képe szempont, akkor a második az, amit te keresel.


A DSLR gépekkel sokkal szebb videókat lehet csinálni, sokkal 'filmszerűbb' lesz a felvétel. Viszont ezerszer több hozzáértést és gyakorlatot igényelnek. Kicsi a mélységélesség, ezért nagyon kényes a fókuszra. Az autófókusz lassú és hangos, a manuális fókusz pedig elsőre nagyon szokatlan és nehézkes lehet. Továbbá erősen ajánlott egy állvány beszerzése, mert pusztán kézből nehéz úgy rögzíteni, hogy ne remegjen a kép. Ugyanakkor az állvány használata sem egyszerű mutatvány.

2013. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!