Igaz az, hogy Amerikában olcsóbbak a fényképezőgépek? Ami otthon 100-120ezer körül van (Nikon), ott mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 08:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

mindenképp próbálja ki majd a boltban, hogy működik-e - a legtobb uzletben 15-30 napos visszavitel van, vagyis nem szukseges pont ott a boltban kiprobalni, hasznalhatja nyugodtan egy hetig es ha kiderul, hogy nem jo, akkor meg visszaviheti (blokkot tartsa meg). Erdemes megkerdezni az uzletet, hogy van-e "restocking fee", electronicai cuccoknal nehany uzlet felszamolja a vetelar 15%-at, amiert nekik kell "visszacsomagolni/visszarakni a polcra" a cuccot. De ez csak nehany boltnal van es csak elektronikai cuccokra.


Amikor a testvered hozza haza (nem a feladott poggyaszban, hanem a keziben), akkor ugy kell eloadnia a dolgot, mintha a gep a sajatja lenne, vagyis eredeti csomagolastol, arcimketol megszabaditani, mert ha a vamosok szuroprobaszeruen megnezik, hogy mit visz haza es latjak, hogy a gepet itt kint vette, akkor megvamoljak!


New York nem olyan veszes, nem tudom miert vagytok ugy oda, van nala rosszabb:


Tennessee 9.44%

California (9.08%)

Arizona (9.01%)

Louisiana (8.69%)

Washington (8.61%)

New York (8.52%)

Oklahoma (8.33%)

Illinois (8.22%)

Arkansas (8.10%)

Alabama (8.03%) ezek allami szinten.


A nagyvarosok szintjen New York varos nincs is benne az elso 10-ben! Nyugodtan vasarolhat a testvered NYC-ben :)

2013. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, rengeteget segítettetek!!! :)
2013. szept. 17. 20:14
 13/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek megy a zöld kéz.
2013. szept. 17. 20:15
 14/16 anonim válasza:

Kb 20%-al olcsóbb mint itt magyarországon, viszont a garancia kérdéses: ha World Garanciát kérsz, akkor már szinte annyiba kerül mint itt.

VÁM-ot nem kellett fizetnem, a nyakamban hoztam be, senki sem kérdezte honnan van.

Viszont itt Magyarországon ha el tudod intézni, akkor az ÁFA visszakérésével jóval olcsóbban megúszod.

Viszont amcsiban a saját márkájú cuccok nagyon olcsóak:

MACINTOSH cuccok, coca cola, MSI notebook, stb...

(hoztam egy MSI notebookot 103.000.- átszámolva, itthon 170.000.- HUF lett volna...)


Honnan tudom?

Las Vegasban voltam 1 hónapig, közben tönkrement a fényképezőgépem. Vettem egy Fuji Finepix HD mittudomain hányast, de 6 nap szenvedés után vettem észre, hogy a videofelvételnél a felvételbe halkan belezúg a zoom motorzaja. Utánaolvastam, és kiderült hogy mindegyik gyári hibás. Visszavittem, mire az egész pénzt azonnal visszaadták, anélkül hogy a dobozba néztek volna. Vettem Egy másikat, azon meg nem tetszett hogy lassú rajta a zoom. Azt is visszavittem, és vettem egy harmadikat. Ott ez így működik...

2013. szept. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A Balassa válasza:
hülyeség az államokig menni ott van Andorra.
2013. szept. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Sokkal olcsóbb, de ahhoz, hogy megvásárold: ki kell utaznod. És rögtön nem olcsóbb!(Az Adobe Grafikai programcsomagja 140 ruppóból ott kijön és 200-300-ból, mint itt)

Washington DC-be menjen, aki megy: ott úgy tudom, nincs ÁFA.

2013. szept. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!