Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik a legjobb DSLR fényképe...

Melyik a legjobb DSLR fényképező gép márka, és típus?

Figyelt kérdés
A Nikon, és Canon termékeket többé-kevésbé ismerem, de ha valakinek van tudomása új gépekről, fejlesztésekről, kérem ossza meg velem. Az ismeretlenebb márkákat előnyben részesítem. Fontos, főleg prémium kategóriás eszközök érdekelnek.

#fejlesztés #jövő #DSLR #csúcstechnika
2013. szept. 21. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdések ugyanannyi értelme van, mint a "melyik a legjobb autó", "melyik a legjobb kerékpár", vagy "melyik a legjobb repülő" kérdéseknek. Az, hogy mi jó, nem egy abszolút jellemző, hanem a felhasználástól függ.


Sportfotóban legjobb a Canon, de pl. középformátumú gépük egyáltalán nincs. Akkor most ők jók, vagy sem?

2013. szept. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tőlem akár manufaktúrát is említhetsz! Mindegy, csak valami csúcstechnikás kütyüt, ami "mindenre" képes! Prototípust..., a DSLR-ek Mercedes cl-jére, bmw gran coupe-jére vagyok kíváncsi. kár személyre szabott cucc is lehet, limitált szériás. Hol tartanak a fejlesztések, és milyen irányba? Linkeket is szívesen veszek, lehetőleg magyar nyelvűt, esetleg németet. Ezekre vagyok kíváncsi, és nem az ismert, közhelyes dolgokra, de ha jól esik, csak kötegedj!
2013. szept. 22. 22:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értetted meg a lényeget. Nem olvasod át, amit írsz. Ráadásul kicsit nagy a szád a tudásodhoz képest. De megerőltetem magam, és megpróbálok segíteni.


Vannak egyedi szériás "fényképezők", Swarowski kristályokkal, arany bevonattal, és hasonló hülyeségekkel. De a hardver alattuk ugyanaz, mint a nagyszériás gépekben. Semmi pluszt nem tudnak nyújtani.


Vannak érdekes dolgok, mint pl. a Sigma Foveon érzékelő (amiből eddig gyakorlatilag semmi nem lett), vagy a Samsung SLT gépek. De munkára valahogy ezek sem terjedtek el.


És vannak értelmes, jól használható fényképezőgépek. De egy szint felett nem lehet arról beszélni, hogy egy gép "jó", vagy "rossz", mert ezt a felhasználás dönti el.


Egy Phase One IQ180 valószínűleg most a műtermi fotózás csúcsa, de ha kiviszed egy rendezvényre, semmit nem ér, mert használhatatlan az autofókusza.


Az új fejlesztések elszórva vannak a különböző gépekben. Nincs olyan, ami mindenre képes. Visszatérve az eredeti hasonlatokhoz: egy BMW tök jó lehet az autópályán, de semmit nem ér a Forma 1-ben, vagy ha bútort kell szállítani. Egy lánctalpas jármű út nélkül is elmegy, de egy Trabant legyorsulja. Az F-22 a taktikai vadászgépek csúcsa, de az Eurofighter leveri közelharcban. Helyből felszállni egyik sem tud, utast szállítani meg pláne.


Gondold át, mire is vagy kíváncsi.

2013. szept. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Bocsánat a nagy szám miatt! Na, nem mintha verbálisan kommunikálnánk. A tudásomról pedig nem hinném, hogy van fogalmad. Ne személyeskedjünk! Igen, indulatosan reagáltam, de 10-ből 9-szer kötekedés a válasz, és ez egy ipicit zavaró. Ezért elnézést kérek! Értettem elsőre is, hogy mire célzol, csak azt nem, mi jó abban, hogy okoskodsz. Ha nagyon pontosan akartam volna meghatározni, mit is akarok, az több erőfeszítésembe telt volna, mint utánajárni más fórumokon. Igen, azértt kérdez az ember, mer nem ért valamit, nem jártas valamiben. Felételeztem vannak emberek, akik nemrég olvasak, hallottak, vagy láttak valami újdonságot e témával kapcsolatbanm és...
2013. szept. 23. 00:02
 5/5 A kérdező kommentje:
A DSLR-ek forma 1-jére vagyok kíváncsi ;), vagy milyen optikát használ a NASA a műholdjaiban XD, és azt a technológiát esetleg nem használták fel valamilyen gépben. Persze, igen, ott már lézerekkel dolgoznak, meg ki tudja mikkel :)
2013. szept. 23. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!