Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megnézné vki elektronikában...

Megnézné vki elektronikában jártas ember ezeket a képeket, és adna tanácsot?

Figyelt kérdés

a helyzet az h elromlott a kamerám kis csúszókapcsolója, sikerült szétszednem az egészet, és a következőt találtam:


1, egy kis fém-kacat érintkezik egy számomra megfejthetetlen ponttal, ami a másik képen látszik (be és kikapcsolásnál is)


2, azon a képen, ahol hátulról a kamerát fotóztam, látszik, hogy alul van egy "akármi", csak nem értem, hogy zárja az áramkört az a kis fém tüske. vagy létezhet, hogy nem is kell zárnia, hanem egyetlen fémes érintéssel kapcsolódik be?


3, szerintetek mégis melyik ponthoz ér hozzá konkrétan? van egy IC és annak 4 lába (ha jól gondolom), de azt nem látom Így szétszedve, hogy vajon mihez ér hozzá, ha lehúzom a "tüskét"


4, a tüskét külön is lefotóztam, és tehát tényleg csak 1 db érintkezési pontja van, így nem értem, hogyan tudja bekapcsolni a kamerát.


Valaki a képek tanulmányozása után tud nekem ötletet mondani? az a gond h egy teljesen jó kamera, ez az egy kis vacak tört el benne, na és én összeforrasztanám, ha tudnám, hova kell, mert szakszervízben annyi lenne a javítás, mint maga a kamera ára, tehát az kizárva.


előre is köszi annak, aki veszi a fáradságot, hátha egy elektronikában jártas embernek ez egyértelmű, és csak én nem értem.


fotók:


[link]

[link]

[link]



2013. szept. 24. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem látom jól a képen, de szerintem a tolókapcsolón csak egy kar van, és az nyom össze két érintkezőt, talán a másik panelen.
2013. szept. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát oké, ez így logikus lenne, na de melyik kettőt??

vagy melyik képet küldjem el akár nagyobban, amit nem látsz jól ?


1 db kiálló tüskéje van a tolókapcsolónak, gy egyelőre számomra rejtély, hogyan tud az 2 pontot összeérinteni, de hálás lennék az ötletért!

2013. szept. 24. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első képen a négylábú IC-től jobbra van egy szürke négyzet. Gyanús, hogy kb. oda esik a kapcsoló karja. Azt lenne jó tudni, hogy az micsoda.

Vagy ha nem oda esik, akkor azt kellene megnézni, hogy hova illeszkedik összerakott állapotban.

2013. szept. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!