Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen témájú képeket lehet...

Milyen témájú képeket lehet készíteni vele?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy a Canon eos 1100D melyik témára a legalkalmasabb? Persze objektív függő igen, de szeretném kikérni azok tapasztalatát, akik ezzel a géppel fotóznak, különböző obikkal.

Köszi előre is! :)



2013. okt. 3. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:

"Persze objektív függő igen"


Igen, tényleg objektív függő. Meg világítás, kompozíció és hasonlók. A gép nagyjából huszadrendű, gyakorlatilag bármire jó, ha megfelelő felszerelést használsz. Nagyon sötétben nagyon mozgalmas eseményekkel és sporttal gond van, de az a zászlóshajó gépek kivételével mindennek betesz.

2013. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én olyan képeket szeretek készíteni, amivel kifejezhetek valamit. Eddig egy kompakt automata géppel próbálgattam a szárnyaim és úgy határoztam, hogy szeretnék egy komolyabbat és mivel nincs lehetőségem a tudásomnak mindig megfelelő gépet venni így ezért döntöttem ennél, csak fogalmam sincs milyen objektívvel kellene megvásároljam.
2013. okt. 4. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor teljesen fordítva közelíted meg a dolgot. A művészi önkifejezéshez kell egy koncepció, ami benned eléggé letisztult ahhoz, hogy meg lehessen valósítani. Lehet ez egy tárgyfotó, portré, vagy bármilyen beállítás. Utána ehhez kezdesz eszközöket keresni. Ilyen téren az 1100D bármire alkalmas, csak a megfelelő objektívet kell hozzá kiválasztani. Ezt viszont nem tudod megtenni addig, amíg nem tisztáztad le magadban, PONTOSAN mit szeretnél. Ezt nem dönthetjük el helyetted.


A rendezvényfotó más tészta, ott a rendezvény jellege szokta eldönteni, hogy mit kell berakni a táskába, és a helyszínen abból kell kihozni a legjobbat, ami van.


Ha még semmi objektíved nincs, egy sima, nem stabilizátoros (nem VC) Tamron 17-50 jó társ lehet kezdésnek, elég sok alapfeladatra és némi kreatívra is jó. A következő standard lépés egy 70-200 szokott lenni, de ha mondjuk ételfotózni akarsz, akkor egy 60-as makró kellhet.

2013. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül a Nikon D3100 mellett döntöttem és a 18-55mm AF-S DX VR objektív páros mellett.
2013. okt. 5. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!