Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Meddig fognak még filmeket...

Meddig fognak még filmeket gyártani szerintetek? Mikorra várható a filmre fényképezés teljes pusztulása?

Figyelt kérdés

2013. okt. 11. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem várható. A hétköznapi felhasználásból már teljesen kikopott, de továbbra is kedvelt művészeti forma, és van rá érdeklődés. Vannak, akik megengedhetik maguknak és szeretnek laborban löttyöket kavargatni, vagy élvezik azt, hogy minden egyes expozíciónak ára és tétje van. Egy minimális gyártókapacitást így el fognak tartani.


Szextánsra is van kereslet, pedig mióta vannak már sokkal jobb és megbízhatóbb módszerek.

2013. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert ha jól tévedek, két éve a Kodachrome film gyártását is befejezték, ami azért egy mérföldkő volt, plusz pont a Kodak eladásainak kevesebb, mint egy százalákát adják már csupán a tekercsek. Ebből nem következik az, hogy legfeljebb tíz éven belül nem éri majd meg filmeket előállítani - senkinek sem?
2013. okt. 11. 14:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ezzel párhuzamosan pl. újra felfedezik a Holgákat. Nyilván nem éri meg már akkora tételben gyártani filmet és emiatt egyre drágább is lesz, de meg fog maradni a tehetősebbek hobbijának. És amíg van igény, mindig lesz kiszolgálás is.
2013. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
50 éve fényképezek folyamatosan,igényes technikával, amatőr szinten. Én is úgy vélem, a csökkenő kereslettel párhuzamosan, egyre drágábbá válik a filmes eljárás és a kiváltságosok extrém hobbijává alakul át.. Én is áttértem a digitálisra 2007-ben, azóta pedig több ,-köztük neves -idős társam is "beadta a derekát". Nehéz megjósolni az időponot.. A "pusztulás" kifejezést azonban stílustalannak és sértőnek találom....
2013. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Direkt az állóvíz felkavarása végett írtam a szót. Nyilván én sem szeretném, és a drágulást elfogadhatatlannak tartom, de ha így halad sajnos be fog következni, így a provokatív pusztulás elkerülhetetlen. Akár tetszik nekünk, akár nem.
2013. okt. 15. 12:04
 6/8 A kérdező kommentje:
Illetve utolsó: jelenleg milyen vázat (és objektíveket) használsz?
2013. okt. 15. 12:07
 7/8 Hollywood studio válasza:
0%
addig amíg nem lesz világvége ami soha nem lesz két szó hülye kérdés na jó annyira nem az mert lehet hogy a 22.század-ban már kamerázni sem kell de a teljes pusztulás lehetetlen
2013. okt. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miért is? Vagy te is azt mondod, hogy meg fog maradni, mint hobby?
2013. okt. 19. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!