Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Portrézáshoz milyen objektív...

Portrézáshoz milyen objektív a legjobb? (canon 7d-hez)

Figyelt kérdés

szeretnék vásárolni egy objektívet,lehetőleg zoom legyen,amivel szép portrékat lehet készíteni. az álom obi a

Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS II USM lenne, de ennél szűkösebb a keret.

ennek a kistesója Canon EF 70-200mm f/4 L IS USM még pont bele férne a keretbe, nem tudom,hogy ez is jó lenne-e erre a célra :) illetve szívesen várom a további tippeket :)


2013. okt. 16. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én fix objektívet vennék, ha kifejezettem portrézáshoz kell.

Az f/4 kevés ahhoz, hogy szépen mosd a hátteret.

Ha nekem kellene választani, ezekből venném az egyiket:

Canon EF 85mm 1:1,2 L II USM

Canon EF 100mm 2,8 L IS USM Macro

Canon EF 135mm/ 2,0/ L USM

2013. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

pont ezen dillemázok én is, hogy az f/4 nem lenne-e kevés. fix 50 mm-em van, meg egy

Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II. a héten volt először portré fotózásom,és hát a zoom-ot tudtam többet használni,viszont a rajzolata sokszor csapnivaló,szóval e helyett szeretnék egy normálisat. a fixekkel viszont csak közelről tudnék,mondjuk ha távolabb van a személy,kint a természetben,akkor nem jobb egy zoom? nem stúdóban használnám...

2013. okt. 16. 18:31
 3/11 anonim ***** válasza:
portret altalaban 85 100 mm en a legidealisabb fotozni.. akkor a legkevesebb a torzulas... akarmien obit vehetsz ami ebbe belefer.. ha neked a zomos a jobb vegyel olyat ha a fix a jobb akk meg aszt.. az felhasnzalofuggo.. a lenyeg h 85 es 100 kozot legyen az obi..:)
2013. okt. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! :)
2013. okt. 17. 00:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a celod a fotozassal, de ha komolyan gondolod, akkor csakis L-es fix obi, semmi mas. A termeszetben kozelebb tudsz menni. En ilyet hasznalnek, mert tenyleg ezek torzitanak a legkevesbe. Dragak, de jok.
2013. okt. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
én is L-es obiban gondolkodom, kb 300e ig :) de félek,hogy 2 fix obi mellett hiányozni fog egy zoom, tegyük fel ha becsúszik egy esküvő, szalagavató ... 2 obit viszont nem tudok hirtelen venni... max 2 gyenguszt,azt meg nem akarok :)) jó lenne valami megoldást találni, hogy jó legyen :)
2013. okt. 17. 13:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus portréobjektív f2 vagy az alatt van, és 50-150 mm közötti. Erre való az említett 85 f1.2, vagy a kistestvére, a szintén remek rajzolatú 85 f1.8. Jó a 135 f2 és a 200 f2 is. Viszont ezekkel az a baj, hogy másra nem nagyon lehet használni. Hiába jó a fókusztartomány, csak a 200 f2 motorja elég gyors a sportfotóhoz, rendezvényeken pedig hasznosabbak a rövidebb zoomok.


Viszont nagyon jól lehet használni a 2.8-as teléket is, a 70-200 II nyitva is penge éles (2.8-on élesebb, mint a 85 f1.2), de még ez is elég drága. A 100L is nagyon éles, ráadásul a makrós lamellák miatt nagyon szépen keni el a hátteret még f4 környékén is, ami komoly előny. A stabilizátor pedig sokat segít kevés fényben. Plusz időjárásálló és remek makró fotó objektív. (Bogarakhoz kicsit rövid, virághoz, ékszerhez, hasonlókhoz kitűnő). Ha szeretnél makrózni, akkor ez egy jó választás, de rendezvényen, sporton nem annyira praktikus.


A 70-200 f4 viszont egyáltalán nem portés. Lehet vele dolgozni, de ha nincs elég tered, nem tudod rendesen leválasztani az alanyt a háttérről. Általánosságban persze jobb, de pont arcképekhez nem javasolnám. Mellesleg az f4-nek az IS kicsit eső után köpönyeg. Gond lehet párszor a kis fényerő, és ha bemozdul az alany, azon nem segít az IS.


Ha komolyan gondolod a portré dolgot, kell rendezvény zoom is és nincs sok pénzed, akkor vegyél egy sima 70-200 f4-et és egy 85 f1.8-at. Ha egyben akarod ezeket megoldani, akkor a 70-200 II alatt ne állj meg. A 100L nagyon klassz, de ha makrózni egyébként nem akarsz, akkor kicsit ágyúval verébre kategória. Bár a legjobb portréim ezzel készültek. Szerintem a 70-200 f4 IS rossz kompromisszum.

2013. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Canon EF 24-105mm f/4L IS USM

és erről mi a véleményetek?

2013. okt. 17. 19:11
 9/11 anonim ***** válasza:
APS-C-re kicsit szűk, portréra szintén nem jó választás. Akkor már a 17-55 f2.8
2013. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
akkor most már tényleg nem tudom :/
2013. okt. 17. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!