Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan kell? hogylehet megolda...

Hogyan kell? hogylehet megoldani hogy a csillagok hosszu zaridos fotozasanal a kozeli taj meg a viz is eles legyen?

Figyelt kérdés
2013. okt. 20. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Állvány, f8-11 közti blende és igénytől függően fókuszálás a csillagokra vagy a tájra.


A víz viszont nem lesz éles, minél inkább mozog a tükre, annál jobban elkenődik. De ez általában szép eredményt ad.

2013. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nem.ug ertem hogy a csillagok meg a taj is egyszerre eles legyen.
2013. okt. 20. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, tudom, hogy úgy érted. A mélységélesség úgy működik, hogy mindig van egy élességi sík, ahova fókuszálsz, valamint ez előtt és mögött egy tartomány, ami nagyjából élesnek látszik. Az, hogy ez a tartomány mekkora, függ a használt objektív gyújtótávjától, attól, hogy hova fókuszálsz, és a rekesztől. Itt van egy kalkulátor, ahol látod, hogyan alakulnak a viszonyok:

[link]


A lényeg, hogy állítsd a rekeszt f8-f11, esetleg f13-ra. Itt már elég nagy a mélységélesség, de még nem rontja a képet a diffrakció. Ezek után ki kell számolni, hogy az adott objektívvel milyen messze kell fókuszálni ahhoz, hogy minden éles legyen. Ebben segít a kalkulátor. Ha egy nagylátó objektívet használsz (pl. 18-55 18 mm-es állásban), akkor fókuszálhatsz nyugodtan a csillagokra és a táj is éles lesz. (Fényes csillagra vagy holdra elég jól lehet fókuszálni). Ha nem olyan nagylátó az üveg, vagy tágabb a rekesz, lehet, hogy érdemesebb a táj egy pontjára tenni a fókuszt, hogy a táj és a csillagok is nagyjából élesek legyenek.


Tökéletes eredmény viszont csak akkor születhet, hogy két képet egymásra szerkesztesz utólag.


Nem tudom, mennyire érthető, amit írtam?

2013. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
tökéletes
2013. okt. 31. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!