Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet válassz...

Milyen fényképezőgépet válasszak? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek fényképezni, de eddig mindig csak ilyen kis kompaktot használtam. Nemrég kezemben volt egy EOS 1100D, ami ugye tükörreflexes gép,(és nagyon tetszett) amik ugye jobbak egy kompaktnál. Azt szeretném megtudni, hogy szerintetek megérné beruházni kapásból egy ilyen (számomra) komoly gépre? Én alapból azon az elven vagyok, hogy az ember akkor tanul meg valamit használni, ha van olyanod/rendszeresen használni.

Nézegettem ezeket, és az egyik legáltalánosabb kit a 15-55-ös objektívvel volt.

Vélemények? Szerintetek szerezzek egyet? Vagy ismertek hozzá hasonló gépeket? Köszöm!



2013. okt. 22. 23:07
 1/3 tetro ***** válasza:

ha tudsz valamennyire fényképezni, vagy csak érdekel a téma, akkor egy dslr előbb-utóbb muszáj lesz. az 1100d viszont nem venném meg. 700d-t, vagy használtam 650d vagy 600d.

a kit objektív kezdeni talán jó, de arra se nagyon. borzalmas cucc. akkor már jobb ha régi m42 obikat veszel. amúgy a kit obi nem 15-55...

2013. okt. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elírtam, bocs: EF-S 18-55
2013. okt. 22. 23:31
 3/3 anonim ***** válasza:

En azon a velemenyen vagyok, hogy az 1100d kezdesnek tokeletes. Persze, ha van ra penzed, vehetsz dragabbat is, de megtanulni az alapokat jo. Amikor mar ott tartasz, hogy ez nem eleg, es tudod, hogy miben nem eleg, lehet fejleszteni, mert mar rajossz, hogy mit szeretnel, es ertesz hozza annyira, hogy kivalaszd a kovetkezot.

Ne hallgass arra, hogy az szar, meg kolts ra jo sokat.

En is 1000d-vel kezdtem, aztan haladtam szepen felfele. Ha erdekel a fotozas, ra fogsz jonni idovel, hogy az 1100d keves (de az meg odebb van). Elso korben akkor is egy jo objektivet vennek, mint draga vazat. Ha meg kiderul, hogy megsem jon be a dolog, kar lett volna sokat kolteni ra.

2013. okt. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!