Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » CANON Legria HF-R406 vélemény?

CANON Legria HF-R406 vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék vásárolni egy ilyen kamerát. Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e az 59,000 Ft-os árat, illetve akinek van tapasztalata vele kapcsolatban az kérem írja le.Főleg Házi videók készítésére illetve kirándulások rögzítésére használnám.


Esetleg ha van ennél jobb kamera ilyen árban tippeket szívesen várok. Előre is köszönöm.



2013. okt. 24. 18:22
 1/3 drsoul1 válasza:

Szia!

Szombaton vettem én is egy ilyen kamerát, a nem vagyok hülye üzletláncnál. Előtte persze elolvastam, megnézegettem az idegen nyelvű teszteket. (Magyarul sajnos nem volt még róla sehol semmi.)

Az én tapasztalatom:

Szobában, gyengébb fénynél is nagyon kellemesen teljesít. Bár néhol a "zsizsi" megjelenik, de egy kb 100 W-os megvilágításnál szinte tökéletes képet ad, élethű színekkel.

Az autófókusz meglepően gyors, kevés fénynél is. (Persze az ugráló gyermek összezavarja, de valljuk be, melyik kamerát nem?)

Az Auto üzemmód intelligensen felismeri a helyzeteket, s a beállításokat hozzá is igazítja. Magyarul az abszolút kezdők is tudnak vele filmezni, csak a REC gombot kell nyomogassák. Éppen ez az amit a profik nem szeretnek benne: viszonylag kevés a manuális beállítási lehetőség. De szerintem kevés családi felvételhez kell Spielberg-i rendezés. :)

Amúgy van hozzá néhány filmes effekt is, ha nagyon művészkedni szeretnél.

Aztán ott van az érintőképernyő. A legjobban az tetszik, hogy felvétel közben ki tudod jelölni rajta a témát (Például a gyereket, háziállatot, stb.)s követi, valamint minden beállítást rá igazít, hogy minél jobban érvényesüljön.

Tudsz, rajzolni is a felvételre. Bolondozásnak jó.

Sajnos kinti felvételt csak erősen felhős időben próbáltam , de lepadlóztam a minőségtől.

Alkonyatban is szép, éles képet ad. Én, bevallom, klasszisokkal rosszabbra számítottam. (Próbáltam már kamerákat, azokat simán veri.)

A rázkódás csillapítója jól funkcionál, de nem is csoda, mert az egyik legjobb a mai kaphatóak közül, ebben az árkategóriában. (Persze nagy zoomnál ajánlatos így is állványt használni.)

Full HD-s, 101 cm-es led tévén megnézve a felvételeket, véglegesült bennem az elhatározás:

Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a kamerát, ár-érték arányban szerintem ez most az egyik legjobb vétel.

Minden jót!

2013. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 drsoul1 válasza:
2013. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gyula666 válasza:
engem az érdekelne koncertet vett valaki vele nagy hangerőn nem torz???Panám van de a Petőfi csarnok hangzás torz
2014. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!