Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » MILC fényképezőgépeknél...

MILC fényképezőgépeknél melyiket ajánljátok? A Canon EOS M-mel az összes Canon EOS-os objektívet lehet használni?

Figyelt kérdés
Én a Canon EOS M-mel szimpatizálok mert először nagyon megtetszett a samsung milc-e de arról azt hallottam hogy a garancia lejártával tönkre is megy. Ami nekem még lényeges lenne az a jó Af rendszer meg ennél az a bizonyos "elmosódott háttér". Nikon Canon páros közül ez szimpatikusabb, de én nem annyira értek hozzá. A Milcekhez ragaszkodom mert a cserélhető objektív az nagyon tetszik de tükröset még nem mernék bevállalni! Tanácsokat tapasztalatokat írjatok ha tudtok! Előre is köszi !

2013. nov. 5. 10:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Még mielőtt hülyének néznétek: A Canon EOS M-mel az Canon EOS-os objektíveket is lehet használni? - mert az olvastam hogy valami átalakító gyűrűvel lehet rá tenni már objektívet is. Nem vagyok profi szóval üzenem azoknak akik már azok : Ők se születtek zseniknek szóval nem kell itt írogatnotok hogy de hülye is vagyok én ehhez .. majd megtanulom én is mint ti régen ;)
2013. nov. 5. 10:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Az EOS-M autófókusz rendszere híresen rossz a MILC-ek között. És egyik mostani MILC AF rendszere sem éri el a belépő tükrösök minőségét. Mellesleg nem értem, mi félnivaló vagy egy DSLR-től, ugyanannyira kell érteni vele a fotózáshoz, mint egy tükör nélküli cserélhető objektívessel.


Van EF-M adapter, kb. hasonló, 1,6-os croppot fog adni, mint az EF-S bajonettes gépek, ami megfelel a benne lévő APS-C szenzornak.

2013. nov. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi
2013. nov. 5. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon gyenge az AF, főleg átalakító+ eredeti Canon EF/EF-S obival, úgyhogy ha ez tényleg fontos, tényleg tükörreflexest vegyél. Ha nem akarsz nagyon belemélyedni, azért egy tükörreflexest is lehet P módban vagy bármilyen automata módban használni, teljesen jó képeid lesznek úgy is.

A MILC egyébként szerintem azoknak poén, akiknek amúgy van egy tükörreflexese, statikus képeket csinálnak és nem mindig cipelnék a nagy gépet. Mondjuk most épp 110e-ért láttam, kitobival, pici vakuval csomagban, azért az nagyon jó ár érte. A képminőségük egyébként nagyon jó, híres amatőr fotós MILC-es Sean Archer, keress rá a neten, mondjuk ő Panasonic mellett kötött ki.

2013. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Már lemondtam erről is most a nikonokkal szimpatizálok ;)
2013. nov. 7. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!