Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mire kell figyelni ha használt...

Krisz2 kérdése:

Mire kell figyelni ha használt dslr vásárlására adja a fejét az ember?

Figyelt kérdés
Eredetileg úgy vagyok vele hogy inkább újan venném meg első dslr gépem (nikon d3100) viszont ma megnéztem a használt gépek kínálatát és olyan jó ajánlatokat láttam hogy elkezdem gondolkozni hogy esetleg megfontolom a használt vételt(most még nincs pénzem uh. van időm kitalálni)

2013. nov. 10. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Általános állapot. ne legyen nagyon leharcolt. Ami a legfontosabb az exposzám
2013. nov. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hellsing71 ***** válasza:
100%

A használat kisebb jelei nem utalnak hibára, egy kis markolatfényesedéssel vagy hasonlóval együtt lehet élni.


Legyen pormentes. Tegyél rá bármilyen objektívet, lőj egy képet és nézd meg nagyban (pl. notebook kijelzőjén). Ha egyes területek (pl. a sarkok) látványosan életlenebbek, mint más részek, akkor leesett és sérült a bajonett. Próbálj ki rajta minden gombot. Ha valamelyik működik, de nincs kattanó érzése, akkor abban sérült a mikrokapcsoló és gondod lehet vele.


Az expószám az előzőtől jó ötlet, de vadászd le a netről, hogy mennyire tervezték a gépet. Vannak gépek, amiket 100.000 expóra vagy többre terveztek, vannak 30-60e expóra tervezettek. Itt találsz ilyen infókat:


[link]

2013. nov. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is használtan vettem, és nem bántam meg. Ellenőrizd hogy jó helyre teszi-e az élességet, rendesen működik-e a fénymérés, a vaku, tiszta-e az obi, jól járnak-e az egyes elemei. Ilyenekre kell figyelni.
2013. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!