Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hidegről ahogy szobahőmérsékle...

Hidegről ahogy szobahőmérsékletű helységbe megyek a gépen rovid idő alatt lecsapodik a pára. Segit ezen légmentes zacsi? Vagy ti mit használtok?

Figyelt kérdés
Pára,fényképezőgép,Légmentes

2013. nov. 19. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A légmentes zacsiban is van párás levegő, sőt még jobban kicsapódik mint nélküle.

Én a táskában hagyom és meleg helyre teszem.

A pára csak akkor csapódik ki, ha a levegő a hideg felülettel érintkezve hűl le. Ha a táskában marad és melegszik, akkor nincs vele gond. Igaz kb egy órába beletelik vagy többe ha nagyon hideg van, de nincs vele gond.

2013. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ.Sajnos nekem meg a táskában is párás volt,de akkor nem veszek zacsikat:)
2013. nov. 19. 22:47
 3/11 TaKy99 ***** válasza:

Ha légmentes zacsiba teszed, és mellé páramentesítő tasakot teszel. (Az a kis papírzacsi az apró kristályokkal [link] ), akkor elkerülheted a párásodást, de addig ne vedd ki, amíg hideg! Mert akkor a levegő páratartalma azonnal kicsapódik a készüléken.


De az is segíthet, ha simán a táskába amiben tárolod teszel páramentesítőt.


Illetve, amíg párás (hideg) addig ne kapcsold be.

Ez nem csak fényképezőgépre, minden elektronikus eszközre igaz!

2013. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A páramentesítő arra jó, hogy a táskában lévő párát megkösse, de nem védi ki a hőmérsékletváltozás okozta pára lecsapódást. Semmit nem tudsz tenni ellene, marad a pára felszáradásának kivárása.
2013. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TaKy99 ***** válasza:
0%

"A páramentesítő arra jó, hogy a táskában lévő párát megkösse"


Így van, és mivel nincs pára, nincs mi lecsapódjon a készülékre. :)


"akkor elkerülheted a párásodást, de addig ne vedd ki, amíg hideg! Mert akkor a levegő páratartalma azonnal kicsapódik a készüléken."


Tehát várni mindig kell.


Bár van egy megoldás erre is: Búvártok... Abból lehet fotózni :)

2013. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves TaKy99

Úgy érzem, kicsit kötekedni akarsz velem! A táskádat pakold tele páramentesítővel! Aztán melegedjen fel tizen-húsz fokra! A csak mínusz 4-5 fokra lehűlt gépedet tedd bele! Nem fog párásodni? A páramentesítő csak a (levegő, a táskában lévő levegő páratartalmát veszi fel) azt sem azonnal. A gépen lévő párát nem fogja felszívni! Szép lassan elpárolog a táskában, és majd azt a párát fogja magába szívni, a táskában lévő levegőből. A páramentesítő kapacitása sem végtelen, azt is ki kell szárítani, hogy ismét képes legyen a párát felszívni! Mindenképpen meg kell várni, míg a pára a gépről eltűnik és újra tudod használni! És az amit te sem említettél, az sem mindegy, hogy hidegről melegre, vagy melegtől hidegre viszed a gépet. Ennek függvényében párásodik kívül, vagy éppen belül. A búvártok jó ötletnek tűnik? Tedd be a búvártokban lévő gépet két pillanatra a hűtőszekrénybe, nem -20-fokos mélyhűtőre gondoltam.Egyszerűbb kísélet egy kis gépet tégy bele egy nagy szájú dunsztos üvegbe, zárd le, tedd be néhány másodpercre a hútószekrénybe! Nem fog párásodni? Használtál már búvártokot? Mert ha igen, akkor azt is tudod, hogy a zselé, amit adnak a búvártokhoz az mire való!? De említhetném a sima búvárszemüveget is. Egyébként a búvártoknak is fel kell venni a környezeti hőmérsékletet, ami a kamera és a tok közti légrés miatt kicsit másképpen működik. Lehet vitatkozni napokat de a fizikai törvényszerűségeket nem tudjuk megváltoztatni. Hőmérséklet változásnál páralecsapódás történik, ennyire egyszerű! Ezen nem tudunk változtatni, én tudomásul veszem és nem is akarok változtatni! Még egyszer elolvastam az áltad írtakat "Így van, és mivel nincs pára, nincs mi lecsapódjon a készülékre". Amit mondasz teljesen jogos azonos táska és gép hőmérsékletnél, de rögtön más a helyzet, ha a gép hidegebb, mint a táska belső hőmérséklete, rögtön van hőmérséklet különbség, ezáltal pára is, ahogy a hídeg gépet beletetted. Teljesen mindegy, hogy táskát, vagy szobát emlegetünk, a hőmérséklet különbség az, ami a párásodást okzza! Remélem, ebben egyetértünk!

2013. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TaKy99 ***** válasza:

:)

Nem kötekedni akarok, vitatkozni!

:)


oké, búvártokot nem használtam. igazad lehet, csak egy ötlet volt.


De egy dolgot magyarázz már el nekem.

Már miért lenne a táskának más hőmérséklete, mint a gépnek?


A táska azért van, hogy abban tárold a gépet, ergo, ha kimész kültérre hidegre fotózni a táska is veled lesz, hiszen abból veszed ki a gépet. :) A táska ugyanúgy lehűl, mint a gép... ha visszarakod a gépet, a páramentesítő felszívja a párát a táska belsejében, bemész egy meleg helyre és a így a táska belsejében lévő már nem létező lassan melegedő pára már nem tud kicsapódni a gépre vagy ami rosszabb a gép belsejében az elektronikára. Megvárod míg felmelegszik a táska és benne a gép és már ki is veheted. Így nem lesz nedvesség az elektronikán...


A zacskós módszer azért tűnik jobbnak, mivel kevesebb az anyag aminek át kell melegednie, azaz a táskában, ha használsz, benne a zacsi, abban a páramentesítő és a gép. bemész meleg helyre, kiveszed a zacsit a táskából, így gyorsabban felmelegszik a gép...


Tehát ahogy te is írtad, a páramentesítő nem arra való, hogy a már bepárásodott gépről eltávolítsa a párát.


DE arra is lehet használni. :) Mivel agy adott légtérben minél kisebb a páratartalom, annál nagyobb fokú a párolgás. Ergo, ha felszívod a táskában vagy zacskóban lévő párát és a nedves gépet beteszed, hamarabb fog megszáradni (elpárologni róla a nedvesség), mintha kint hagynád egy "magas" páratartalmú helységben. (egy átlagos lakás relatív páratartalma Magyarországon 50-60%-körüli.)


Illetve a páramentesítőt nem kell kiszárítani, mert nem tudod. (úgynevezett szuperabszopbens műanyag) Időnként cserélni kell, talán ezért is árulják 10-es csomagban.


Ha, van valakinek ellenvéleménye szívesen várom, mert nem kötekedni akarok, vitatkozni, a kettő meg nem ugyanaz.

2013. nov. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most már látom, hogy alapvető dolgokkal nem vagy tisztába, de kötöd az ebet a karóhoz! A fizikának ezt a részét az általános iskolában tanítják. Javallom, hogy hogy vedd elő a könyveidet, vagy még nem jutottál eddig a tananyagban! A tényeken nem lehet vitatkozni, azokat tudomásul kell venni!Gondold végig még néhányszor az általad feltett, válasznak szánt kérdéseket!!
2013. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TaKy99 ***** válasza:
0%

Légyszives, idézd már nekem azt a fizikakönyv részletet amire hivatkozol és amivel nem vagyok tisztában.

Mi az a fizikai törvény, amivel nem számoltam és esetünkben számottevő?


Mert, ez így részedről tények nélkül csak erős személyeskedés.

2013. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy személyeskedésnek tartod! A fizika törvényszerűségeit nem hiszem, hogy személyeskedésnek lehet nevezni!!
2013. nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!