Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EF 70-300 1/4 -5.6 IS...

Canon EF 70-300 1/4 -5.6 IS USM szerintetek milyen?

Figyelt kérdés

2013. nov. 25. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
200 mm felett már látványosan romlik a képminőség (élesség, kontraszt). Igazából már 135mm felett észrevehető, de ha nem vágod meg nagyon vagy nagyítod fel a képeket, akkor még jó. A másik probléma a fényerő. Napfényes, szép időben semmi probléma, de ha borult, felhős az idő, netán benti felvételeket készítesz, eléggé meg kell emelni az ISO-t. Gépe válogatja, de nálam 1600 ISO a maximum, amin még elviselhető a zajosodás. Ha néha polárszűrőt használsz, az is elvesz a fényerőből. Szóval ha leginkább gyorsan mozgó célpontot szeretnél vele fényképezni, akkor egy fényerősebb obit válassz. Ha nagyon kényes vagy a minőségre, akkor pedig egy fix obi jobb választás, mint egy zoom.
2013. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alap fényerős tele obi, elfogadható áron. Szerintem amit ígér, azt hozza. Nagyjából ennyi. Gyors USM, elfogadható képminőség, de nem lesz olyan, mint a 70-200 F4, pláne nem olyan, mint a 70-200 F2.8


A fix (lábzoom-os ;) ) obikat meg meg sem közelíti.


Dehát vállalható kompromisszum ha a pénztárca nem enged mást.

2013. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk...azt a plusz 40.000-et megéri a 70-200 F4, ha nem feltétel a 300mm
2013. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szerintem marad a 70-300 is usm :) köszönöm mindenkinek a véleményét!
2013. dec. 15. 20:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól lehúzták, pedig én nagyon imádom :)

Szerintem már ez is drága, nemhogy a még drágább. És nekem számított, hogy legyen 300 mm.

Egyik helyen készíthettem próbaképeket, és az 55-250 EF-S meg egy Sigma versenytárssal ennek voltak a legszebbek a képei.

2013. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!