Canon EOS 6D vagy 70D?

Figyelt kérdés
Szerintetek hosszútávon melyik éri meg a legjobban? Melyik praktikusabb? (A 70D nekem nagyon tetszik a kihajtó kijelző miatt.) Valaki tud rejtett előnyökről egyiknél, másiknál? Köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 30. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy a két váz egész más kategória.

A 6D egy lebutított full-frame gép, a 70D APS-C egy sok kreatív szolgáltatást kínáló gép. Én nem vennék 6D-t. Olvasd el a Pixinfo-n a teszteket és az adatlapjukat és az alapján válassz amire használni akarod.

2013. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából most egy 1100D-m van 18-55 III obival, ami nem igazán elégíti ki a további tanulmányaimban az igényt, illetve, nem szeretnék megint egy év után új gép után keresni, hanem egy hosszabb távú, főleg portré fotózásokhoz keresem az optimális gépet.
2013. dec. 1. 00:54
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor elsődlegesen egy rendes portréobit vegyél mert ez a kit sz@rt se ér... (+vaku stb... nem annyira a gépen múlik)
2013. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztába vagyok, de most majd megtehetem hogy váltok gépet is(ballagásra használt autó lenne, de inkább kiváltom erre),így előre tekintek, szóval ezért érdekes maga a gép is. :)
2013. dec. 1. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 6d-m van, a 70d-t viszont nem ismerem, szóval arról nem tudok nyilatkozni.

Amit érdemes átgondolnod, hogy kell-e a full frame. Ott ugye más az obik fókusztávja.

Egyébként jó gép a 6d, én nagyon szeretem. Jól kézre áll, stabil gép. Nagyon jó a zajszint, a középső fókuszpont. Ennél a gépnél érdemes azt a kérdést feltenni, hogy mire és milyen körülmények között akarod használni. Az erőssége a rossz fényviszonyok melletti fotózás, ha nem akarsz vakut használni. Kell rá egy fényerős lencse, és szinte a vaksötéten kívül nincs olyan, amit ne tudnál megörökíteni.

A portrézásnál ez pl nem játszik túl nagy szerepet.

2013. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!