Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy lehet képet csinálni,...

Hogy lehet képet csinálni, hogy ne mosódjon el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sony Alpha DSLR-330-as géppel szeretnék egy rendezvényen képeket csinálni (nézőtéren ülve). Beszélgetős lesz, tehát nem lesz semmiféle csiricsáré színpadi fény.

Vakuval nem szeretnék zavarni, vaku nélkül viszont nagyon elmosódnak a képek.


Szerintem ez nem egy nagyon rossz gép, biztos lehet vele normális képeket csinálni vaku nélkül is. Csak nekem még nem sikerült megtalálni azokat a beállításokat, mert nagyon zajos lesz a fotó.


Abszolút amatőr vagyok. Tudnátok adni tippet?


Köszi!



2013. dec. 2. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kevés fény esetén két (három) lehetőséged van:

a) vaku - de ezt kizártad

b) érzékenység emelése: zajos lesz a kép

c) fényerős(ebb) objektív használata (pl.: [link]


( d) ezek mind együtt :-) )

2013. dec. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. dec. 2. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Le tudom írni, én hogy csinálnám, de ez nehéz feladat, előtte gyakorolj otthon, kevés fénynél. Egyszerű kitobi kevés lesz hozzá, de meg lehet próbálni, illetve kevés fénynél a crop-os gépek (mint a tiéd) elvéreznek, így minden szempontból nehéz a feladat, a fotózáshoz sok fény kell vagy állvány :-).

- ISO1600-at állíts be érzékenységnek. Lesz kis színzaj, de az utólag leszedhető.

- A mentett kép legyen RAW.

- Záridőben 1/60-ig mehetsz le, utána nem nagyon tudod kézből kitartani. Megoldás az állvány vagy a monopod, vagy az, ha valaminek nekitámasztod a gép obiját, vázát és nagyon lassan exponálsz. Ilyenkor kis rutinnal mehetsz még lejjebb, 1/30 vagy akár 1/15.

- Rekesznél a legnagyobb nyílásra tedd.

- Picit exponáld alul (1 rekesszel), ezt majd utólag feljebb húzhatod.

- Próbálj meg egy jó képet csinálni az elején, manuális beállításokkal, utána (mivel nyilván minden változatlan), maradj manuális beállításoknál

Ha kész vagy, Lightroomban (van 30 napos próba) a RAW-t meg tudod nyitni, ott leszeded a színzajt, feljebb húzod a fényerőt és jó lesz.

Kb. ennyi, de azért ezekhez rutin is kell. Az az alapszabály ilyenkor, hogy inkább legyen zajos, mint elmosódott vagy fókuszhibás, mert az egyből kuka.

2013. dec. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha állványt is viszel, az sokat segít. Már egy egylábú (monopod) is megfelel. Ezen kívül amit előttem írtak, azt tudnám én is tanácsolni.
2013. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs fényerős objektíved (legalább 2.8), akkor

told fel az ISO-t 800-ra, ez a gép még nem zajos ekkora érzékenységen. Stabilizátor van a gépben, szóval akár csökkentheted a záridőt is.

Nem tudom milyen távol van a téma.


Sima beszélgetés fotózásnál az 1/40-60 alá ne menj. Nem azért, mert nem tartható ki (A sony 17-70es kitobija stabilizátorral, 70mm-en 1/10-el is kitartható), hanem mert 1/40-60 alatt már a beszélgetésnél történő mozgások miatt is lehet elmosódott.


Aztán próbáld... nem tudjuk mennyi fény lesz a helyszínen, szóval ott kell kitapasztalni.

2013. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, próbálkozom! :)
2013. dec. 3. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!